w ,

Tydzień temu chłód i deszcz, teraz upał! Jak odbudować najważniejsze funkcje metaboliczne roślin! Stres roślin: Co zastosować?

Najpierw chłodny kwiecień oraz przymrozki, teraz upały po 28 stopni Celsjusza – to oznacza niestety ogromny stres dla roślin, który wywiera niekorzystny wpływ na metabolizm roślin. Zastosowanie przed lub po wystąpieniu stresu betain oraz aminokwasów (Arginina, alanina, izoleucyna, tyrozyna i walina), zapewnia optymalną prewencję i odbudowę najważniejszych funkcji metabolicznych rośliny.

Dzięki wysiłkom i badaniom VALAGRO, MEGAFOL jest biostymulatorem zdolnym do redukowania wpływu działania stresu w uprawie roślin. Oznacza to, że MEGAFOL jest w stanie ochronić plony roślin poddanych stresom. Produktywność roślin po przebytym stresie jest wyższa po zastosowaniu MEGAFOLU niż bez jego stosowania. Liczne testy ( badania polowe, genomika i fenomika ) pokazują, że MEGAFOL jest bezpiecznym i naturalnym produktem gwarantującym wzrost aktywności roślin i wzrost plonów w warunkach stresów

Zawarte w produkcie aminokwasy betainy, witaminy oraz biomolekuły  odpowiadają za funkcje transportowe, ograniczanie stresu a także możliwej fitotoksyczności wynikającej z niektórych zabiegów wykonywanych w sadach. MEGAFOL Oddziaływuje na stabilizację błon komórkowych i prawidłowe funkcjonowanie  białek regulowanych niską temperaturą oraz wpływa na regulację wiązania wapnia w komórce- uniemożliwiając depolaryzację błon a tym samym przetrwanie komórek, w warunkach stresu.

MEGAFOL jest roślinnym biostymulatorem o funkcji ANTY-STRESOWEJ oraz pełni funkcję aktywatora wzrostu który zwiększa plon i poprawia jego jakość. Zawiera  w 100% składniki organiczne pochodzące naturalnych ekstraktów roślinnych.

W warunkach stresu – chroni plon

W normalnych warunkach – poprawia aktywność i produktywność roślin

Zawiera czynniki wzrostu, które regulują aktywność aparatów szparkowych. W ten sposób roślina jest stymulowana do lepszej obrony w przypadku wystąpienia czynników stresujących. Betainy są naturalnymi osmolitami. Oznacza to, że aktywnie zapobiegają stresowi osmotycznemu (susza, zasolenie, wysoka temperatura) i poprawiają retencje komórek zapobiegając ich odwodnieniu.

Zawarte w MEGAFOLU specyficzne aminokwasy zapewniają optymalną ochronę i odtworzenie najważniejszych funkcji metabolicznych.

POBUDZA WZROST ROŚLIN:

MEGAFOL zawiera aminokwasy, które zwiększają aktywność fotosyntetyczną roślin co zapewnia większą ilość energii dla rozwoju i wzrostu.Dzięki zawartości naturalnych z ekstraktów roślinnych poprawia  również rozwój rośliny

AKTYWNOŚĆ TRANSPORTOWA:

MEGAFOL poprawia pobieranie nawozów i innych substancji podawanych roślinie.

MEGAFOL może być z powodzeniem stosowany łącznie z fungicydami, herbicydami, insektycydami i nawozami. Skuteczność i szybkość działania tych preparatów wzrasta przy ich stosowaniu łącznie z MEGAFOLEM.

Przy stosowaniu z selektywnymi herbicydami występuje szybsza eliminacja chwastów.
Karolina Marzecka

Regional Sales Manager North Central Europe

Efekty MC CREAM i MEGAFOL na plantacjach borówki w Polsce! VALAGRO – GEAPOWER

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

POLSKIE TRUSKAWKI: Jak odróżnić je od importowanych? Szypułka prawdę ci powie!

Jaka będzie pogoda w czerwcu 2021?