w

Termometry w cieniu mogą pokazać nawet 38 stopni

Termometry w cieniu mogą pokazać nawet 38 stopni, a to oznacza, że mogą paść historyczne rekordy. Tropikalny żar zakończą gigantyczne burze.

Prognoza pogody na sobotę, 18 czerwca

Początek weekendu zapowiada się słonecznie, na zachodzie i południu kraju niemal bezchmurnie. Jedynie na północnym wschodzie może się chmurzyć i tam lokalnie niewykluczone są bardzo słabe, przelotne opady deszczu.

Prognoza pogody na sobotę.

Temperatura będzie mocno zróżnicowana. Termometry pokażą od 20-22 stopni na północnym wschodzie i nad morzem przez 24-28 stopni na większym obszarze do 30-33 stopni na zachodzie kraju. Orzeźwienie będzie przynosić silniejszy wiatr z południowego zachodu.

Prognoza pogody na niedzielę, 19 czerwca

Druga połowa weekendu minie pod znakiem postępującego załamania pogody. W północnej połowie kraju od rana będzie pochmurno, deszczowo i burzowo. W południowej połowie zachmurzy się dopiero późnym popołudniem i wieczorem. Wtedy przejdą burze z ulewami, gradem i porywistym wiatrem.

Prognoza pogody na niedzielę.

Temperatura nadal będzie mocno zróżnicowana. Nad morzem odnotujemy zaledwie 13-15 stopni. Poza tym przeważnie będzie powyżej 30 stopni, a najgoręcej na krańcach zachodnich, powyżej 35 stopni. W Słubicach, przy granicy z Niemcami, możliwe jest nawet 38 stopni.

źródło: https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2022-06-17/piekielna-pogoda-w-weekend-tropikalny-zar-do-nawet-38-stopni-w-cieniu-i-gigantyczne-burze/

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postawił wszystko na reaktywację kultowej marki – Ursusa. Finał tej historii jest jednak fatalny.

6 zł/kg na skupie za truskawki na mrożenie. Ceny truskawek – 20 czerwca 2022r.