w

Temperatura przy gruncie może spaść do -4 stopni Celsjusza

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami, które zaczną obowiązywać w nocy z wtorku na środę i mogą się utrzymać do 8 rano obejmą jedenaście województw. Miejscami spadek temperatury może wynieść -1 st. C, zaś przy gruncie temperatura może spaść do -4 stopni.

Alarmy pierwszego stopnia wydano w województwach: zachodniopomorskim; pomorskim; kujawsko-pomorskim; łódzkim; wielkopolskim (w powiatach północno-wschodnich i wschodnich); podlaskim (w powiatach północnych); warmińsko-mazurskim (z wyłączeniem Elbląga i Olsztyna); mazowieckim (w powiatach północnych i zachodnich); świętokrzyskim (z wyłączeniem powiatów wschodnich); śląskim (w powiatach północnych); małopolskim (w powiatach północnych i południowych); podkarpackim (w powiatach położonych na południu).

 

W większości objętych alertem województwach ostrzeżenia powinny się utrzymać do godziny 7 rano, natomiast w woj. podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim do 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zbigniew Chołyk: Wypracowanie takich praktyk, w całym łańcuchu dostaw, to warunek konieczny dla opłacalności naszej działalności

LIR: wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty do nawozów