w

Temperatura nocami i o porankach będzie spadać nawet do minus 25 stopni.

Po weekendowej śnieżycy przyjdą siarczyste mrozy, jakich dawno nie widziano. Temperatura nocami i o porankach będzie spadać nawet do minus 25 stopni. Gdzie i kiedy będzie najzimniej?

Nie mamy dobrych wieści dla mieszkańców południowych województw, ponieważ nie dość, że w sobotę (2.12) nawiedzą ich potężne śnieżyce, to począwszy od nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4.12) nadejdą siarczyste mrozy.

Aż do nocy ze środy na czwartek (6/7.12) temperatura będzie spadać między godziną 6:00 a 8:00 rano poniżej -15 stopni, lokalnie do -20 stopni, a w górskich kotlinach nawet do -25 stopni. Silnym mrozom będą towarzyszyć większe rozpogodzenia.

W ciągu dnia będzie cieplej, popołudniami około -5 stopni. Na pozostałym obszarze kraju, za sprawą większego zachmurzenia, noce i wczesne ranki przyniosą znacznie łagodniejszy mróz, na ogół na termometrach zobaczymy od -10 do -5 stopni, a w dzień tylko lekko poniżej zera.

Apogeum fali arktycznych mrozów nastąpi tuż przed nadejściem zapowiadanej odwilży, która przypadnie na drugą połowę przyszłego tygodnia. Dosłownie z dnia na dzień temperatura podniesie się z -25 stopni do nawet 10 stopni powyżej zera, a śnieg zmieni się w deszcz.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki był ten sezon w uprawach jagodowych? Tomasz Domański | Agrosimex | Komunikat jagodowy

KRUS: Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń