w ,

Sztuczne zawyżanie cen nawozów jest nieproporcjonalne do wzrostu kosztów produkcji nawozów.

foto: istockphoto

Podlaska Izba Rolnicza apeluje o natychmiastową reakcję wobec drastycznych cen nawozów w ostatnim czasie.

Sztuczne zawyżanie cen nawozów jest nieproporcjonalne do wzrostu kosztów produkcji nawozów. Podwyżki cen są zbyt wysokie i niewspółmierne do podwyżek cen gazu i surowców. W naszej ocenie jest to zamierzona zmowa cenowa.

Zakłady nawozowe windują ceny kosztem gospodarstw rolnych i rolników, którzy od kilku lat sprzedają produkty i płody rolne po tych samych cenach.

Jesteśmy zaniepokojeni czterokrotnym wzrostem kosztów produkcji oraz doniesieniami o sprzedaży nawozów za granicę, przez co nie można ich już kupić w Polsce. Mówimy stanowcze NIE zmowie cenowej, takimi podwyżkami cen nawozów i innych kosztów produkcji. Chcemy wiedzieć, gdzie i za ile sprzedawany jest polski nawóz i dlaczego nie ma nawozu dla naszych rolników?

Oburzający jest brak stanowczych reakcji ze strony partii rządzącej na to, co dzieje się w spółkach nawozowych. Rząd nie ingeruje w szkodliwe działania spółek Skarbu Państwa. Natomiast wysokie ceny, m.in. nawozów to niszczenie polskiego rolnictwa oraz zabijanie produkcji żywności, co niewątpliwie spowoduje wzrost cen polskiej żywności oraz zagrożenie do jej dostępu.

Dlatego wnioskujemy o jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński.

źródło: pirol.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W najbliższych miesiącach ceny jabłek będą dla nas bardziej satysfakcjonujące

W Instytucie Ogrodnictwa prowadzono ocenę produktów „eko”