w

Suchy przemysł po 35 groszy i płatność gotówką?! Ceny jabłka przemysłowego rosną!

Styczeń okazuje się tematem wzrostu cen jabłka przemysłowego. Po jesiennych zbiorach, kiedy cena sięgała nawet 8 groszy za kg  jak okazuję się na początku roku 2019 cena wzrosła do 35 groszy za kg jabłka przemysłowego (suchego).

Na dzień dzisiejszy oferty na giełdzie owoców oraz skupach kształtują się od 25 groszy do 35 groszy za suchy przemysł – to stanowczo więcej niż na jesieni.

Niestety wraz z wzrostem ceny jabłka przemysłowego nie rośnie tak spektakularnie cena jabłka deserowego. Okazuję się bowiem iż, sadownicy obecnie mogą sprzedać jabłko przemysłowe w cenie  która obowiązywała w listopadzie na jabłko deserowe. Dla przypomnienia w listopadzie odmianę Idared w klasie deserowej sprzedawaliśmy za 30-40 groszy/kg. 

Sytuacja na rynku wygląda w ten sposób, że sadownicy którzy obecnie przebierają jabłka na handel sprzedają jabłka przemysłowe.Większość  oferentów  skupujący suchy przemysł proponuje płatności gotówką.

Wciąż wszyscy oczekują najbardziej wzrostu ceny za jabłka deserowe. Jeśli chodzi o eksport to odmiany takie jak Golden i Gala cieszą się większym zainteresowaniem niż pozostałe.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Import jabłek globalnie spadł o 1 mln ton do roku poprzedniego!

Nie stracimy żadnych środków z PROW 2014-2020