w , ,

STOP ! Nie przywoźcie jabłek na skupy!

W ostatnich dniach na skupach jabłka z przerywki  były w cenie około 50 gr/kg. Aktualnie zakłady przetwórcze zapowiedziały obniżki. 

Warto dodać, że jabłka z przerywki stanowią idealny surowiec do koncentratu. Cena w wysokości 50 groszy kilogram za tego typu owoce nie jest wbrew temu co się wydaje wysoka!

Nagle z dnia na dzień potentat przetwórczy w naszym kraju znacząco obniżył cenę. Sadownicy usłyszeli, że stawki na skupach za jabłka mają sięgać 35 groszy za kilogram.

Zastanawiające jest skąd tak drastyczny spadek ceny w tak bardzo krótkim czasie ? Oczywiście domyślamy, się jak cenne są jabłka z przerywki dla przetwórstwa i że, obniżka ceny to celowe zagranie na rynku.

Sadownicy są obudzeni spadkiem ceny i takim zagraniem przetwórców. Apelują jednogłośnie o wstrzymanie dostaw jabłek na skupy.

Na naszym redakcyjnym forum czytamy:

Ale przecież jest prosta metoda. Przerywka w skrzyni ładnie leży . Na dwa tygodnie wszyscy stop nawet kila nie dać, chyba nikomu teraz skrzyń o tej porze roku nie brakuję i zaraz cena wróci. Te same akcje były zimą cena w dół ludzie stop sypanie i cena wracała. – pisze Wojtek.

Co tu się rozpisywać kto kogo dyma czy nie dyma. Mogą dac i 20 gr to oni decydują za ile chcą kupić. A sadownik decyduje za ile chce sprzedać. Jeżeli mają towar w tej cenie to znak że w sadownictwie dobrze się wiedzie…. – dodaje Łukasz.

… wstrzymać wszelkie dostawy przemyslu na skup, to od nas powinno zależeć czy będą mieć towar, ja mogę się pod tym podpisać , pytanie jak reszta ? Czy będą tacy co trzymają sztame i napiszę że jest za a za trzy dni przyjedzie skład na podwórko? Przekazać to komu trzeba , sąsiadowi, soltysą … tyle związków zawodowych potrafi być traktowana poważnie ,tylko sadownicy to „frajerzy..” ? – pisze Kamil.

A może tak przestać być frajerami ! po prostu nie dziadować zostawić pod drzewem zobaczymy ile dadzą jak nikt nie zawiezie. – pisze Rafał.

Więcej komentarzy sadowników przeczytacie na naszym redakcyjnym forum >>>

UDOSTĘPNIJ

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Są tacy co za 10 gr zawiozą sady ogólnie zaniedbane bo po co pryskac jak i tak na przemysł masakra piękne sady na konstrukcji zostawiane na przemysł mszyca jak cholera szok jak się na to patrzy dotacje na sady A jabłka niema gdzie sprzedac rolnik niewolnik taką prawda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister Kowalczyk obawia się wzrostu cen nawozów

Stawki za zbiór mechaniczny wiśni w 2022r.