w

Stawka dla pracownika przy zbiorze jabłek

Wśród sadowników na grupie facebook “Sadownictwo – doradztwo” trwają dyskusję na temat: stawki za zabiór jabłek deserowych w roku 2021. Warto zaznaczyć, że sytuacja cenowa jabłek jest mocno niestabilna, zważywszy na tą okoliczność ciężko mówić tu o możliwym podwyższeniu stawki godzinowej przy zbiorze.

W sezonie zbiorów jabłek deserowych 2021 sadownicy proponują stawki godzinowe. Za godzinę pracy przy zbiorze jabłek proponuję się od 11 do 15 złotych. 

Kwota, którą oferuje się za godzinę pracy przy zbiorze, zależy od tego, czy pracownik zamieszkuje na gospodarstwie sadownika, czy otrzymuje wyżywienie lub ciepły posiłek w ramach pracy. Rozbieżności w stawkach za godzinę pracy przy zbiorze jabłek wynikają również z różnych regionów Polski. Najwięcej przy zbiorach płacą sadownicy w Wielkopolsce oraz w Sandomierzu.

W dyskusji między sadownikami padają również kwoty 15 złotych za godzinę, ale tutaj pracownik nie otrzymuje posiłku oraz zakwaterowania na gospodarstwie, dodatkowo dojeżdża własnym transportem do gospodarza z oddalonej miejscowości.

Zapraszamy do udziału w komentowaniu na forum. Jakie stawki obowiązują w Państwa gospodarstwie przy zbiorze jabłek? >>> [więcej]

Czy stawki dla pracowników sezonowych są realne? „Kto przyjdzie robić za 12zł?” – Grzegorz Gwardys

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polskie jabłka są najtańsze w całej Unii !

Prognoza synoptyczna od 6 do 12.09.2021 r.