w

Sprzedawali fikcyjne maszyny rolnicze. Oszuści usłyszeli już zarzuty.

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom woj. dolnośląskiego, którzy odpowiedzą za oszukanie mieszkańca Kutna. Mężczyźni wystawiali na sprzedaż w Internecie fikcyjne maszyny rolnicze. Zostali aresztowani przez sąd.

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka kutnowskiej policji mł. asp. Daria Olczyk, podejrzanych o internetowe oszustwa zatrzymano w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie. 

Wszczęto je po zgłoszeniu się do kutnowskiej komendy 50-letniego mężczyzny z podejrzeniem, że dokonując zakupu przez internet trafił na oszustów.

Pokrzywdzonego w sieci zainteresowały maszyny rolnicze wystawione na jednej ze stron na sprzedaż. Chcąc dokonać zakupu wpłacił na poczet zarezerwowanego towaru zaliczkę. Kiedy poprosił o szczegółowe dane techniczne maszyny, którą był zainteresowany zorientował się, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa

– wyjaśniła rzeczniczka.

Dodała, że podejrzenia okazały się słuszne. Policjanci szybko ustalili sprawców i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 29 do 30 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa dolnośląskiego.

Oszuści usłyszeli już zarzuty. Ofiar ich działania może być więcej. Ustalane są kolejne osoby, które w podobny sposób straciły swoje pieniądze. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie, sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przestrzega, że aby uniknąć internetowego oszustwa, nie należy wierzyć w tzw. super oferty.Propozycje sprzedaży urządzeń, maszyn rolniczych, pojazdów czy sprzętu elektronicznego w zaniżonej cenie nie odpowiadającej wartości rzeczywistej powinny wzbudzić podejrzliwość kupującego.

Zawsze należy dążyć do kontaktu osobistego i możliwości obejrzenia towaru. W żadnym wypadku nie wysyłać pieniędzy „z góry”, za jakikolwiek towar. Tak jak i w innych przypadkach należy dokonać wszelkich możliwych sprawdzeń osoby sprzedającej, czy firm pośredniczących w sprzedaży. Nie wierzmy w załączone przez sprzedającego zdjęcia przedmiotów, faktur, paragonów. Bądźmy ostrożni i weryfikujmy każdego sprzedającego” – podkreśliła mł. asp. Daria Olczyk.

żródło: PAP / lodz.tvp.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Relacja video ze spotkania „Kubota Insight Program” w Grójcu.

Felieton dotyczący ekologicznej uprawy sadowniczej