w

Sprzedawał maszyny rolnicze, których nie miał. Co najmniej pięćdziesiąt osób padło ofiarami oszusta.

Co najmniej pięćdziesiąt osób padło ofiarami oszusta, który na portalach internetowych oferował sprzedaż maszyn rolniczych. Po wpłaceniu zaliczki kontakt z mężczyzną urywał się. Jego przestępczy proceder przerwali łomżyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 30-latek usłyszał już 8 zarzutów oszustwa. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą łomżyńskiej komendy zatrzymali 30-latka, podejrzanego o oszustwa. Jego przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych, których w rzeczywistości nie posiadał. Warunkiem kupna maszyny była wpłata zaliczki na podane przez sprzedawcę konto. Zaraz po tym, jak zainteresowani ofertą przelali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się. Podejrzany, działając w ten sposób oszukiwał osoby w całej Polsce. Sprawą zainteresowali się łomżyńscy policjanci, po tym, jak zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu, który został w ten sposób oszukany. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępczym procederem może mieć 30-letni mieszkaniec Piły.

Mężczyzna wpadł w ręce łomżyńskich policjantów w swoim mieszkaniu. Mundurowi zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM oraz 18 kart bankomatowych. Policjanci ustalili również, że podejrzany używał 14 rachunków bankowych. Okazuje się, że oszukanych mogło zostać dużo więcej osób w całym kraju. Na chwilę obecną łączna wartość strat to blisko 110 tysięcy złotych. 30-latek był poszukiwany do wielu spraw. Usłyszał już 8 zarzutów oszustw. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają rozszerzenia zarzutów.

KWP w Białymstoku / POLICJA

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pamiętajcie o obowiązku odśnieżenia pojazdów. W przeciwnym razie mandat w wysokości do 3 tysięcy złotych.

Jakie witaminy ma jabłko? Zdziwisz się ile ich jest!