w

Sprzedawał maszyny przez internet ale ich nie posiadał.

Aktem oskarżenia do Sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Żaganiu, które dotyczyło oszustw internetowych. 34-letni mężczyzna usłyszał 97 zarzutów. Wartość strat, jaką ponieśli pokrzywdzeni to ponad 130 tysięcy złotych.

W listopadzie ubiegłego roku dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilkudziesięciu oszustów internetowych, które polegały na wystawianiu na portalach aukcyjnych w atrakcyjnych cenach samochodów, motocykli, części rolniczych i wielu innych przedmiotów, których mężczyzna nie posiadał i nie zamierzał sprzedać. Zainteresowane zakupem osoby wpłacały zaliczkę, po czym „sprzedający” urywał kontakt.

Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał 30 zarzutów i został tymczasowo aresztowany. Nad sprawą cały czas pracowali funkcjonariusze, docierając do kolejnych pokrzywdzonych. Łącznie oszukanych zostało 80 osób. Dzięki skutecznej pracy policji 34- latek usłyszał 97 zarzutów w tym 7 zarzutów, które popełnił, działając wspólnie i w porozumieniu z innym mężczyzną. Wartość strat, jaką ponieśli pokrzywdzeni to ponad 130 tysięcy złotych.

Zebrany materiał dowodowy został przekazany wraz z aktem oskarżenia do sądu. Przestępstwo oszustwa zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Obaj mężczyźni byli wcześniej już karani za podobne przestępstwa.

źródło: KPP Żagań

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trwają wypłaty pomocy dla sadowników

Berlin blokują tysiące ciągników z sadownikami i rolnikami