w

Spółki skarbu państwa wznowią skup malin

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus omówił dziś podczas konferencji prasowej aktualną sytuację w rolnictwie i przedstawił propozycje nowych rozwiązań. Towarzyszyli mu sekretarz stanu Ryszard Bartosik i podsekretarz stanu Krzysztof Ciecióra.

– Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów podjęła kierunkowe decyzje dotyczące pomocy rolnikom – poinformował minister Robert Telus.

Skup malin

Szef resortu rolnictwa poinformował również, że dwie spółki skarbu państwa wznowią skup malin.

– Ten mechanizm bardzo dobrze zafunkcjonował w odniesieniu do maliny wiosennej i jestem przekonany, że tak samo będzie i tym razem – podkreślił minister Robert Telus.

Rozwój eksportu rolnego

– Wartość polskiego eksportu rolnego za I półrocze tego roku wyniosła ponad 25 mld euro – poinformował sekretarz stanu Ryszard Bartosik.

– Polska żywność jest najlepsza na świecie, a potwierdza to fakt, że ponad 73 proc. naszego eksportu rolnego trafia na rynek wspólnotowy – dodał wiceminister Bartosik.

Sekretarz stanu dodał, że cały czas utrzymuje się dodatnie saldo wymiany handlowej w wysokości 9 mld euro.

– Najwyższą pozycję w naszym eksporcie rolnym zajmuje mięso, jego przetwory i żywiec, a na drugim miejscu znajdują się zboża – poinformował wiceminister.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fałszywe reklamy. Oszuści wykorzystują nazwę Grupy Azoty.

Sekator elektryczny Campagnola Stark 90 na przedłużce