w ,

Specjalistyczne ciągniki i najnowsze kombajny do zbiorów na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023 w Kielcach

Specjalistyczne ciągniki i najnowsze kombajny do zbiorów na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2023 w Kielcach

Traktory do prac w sadach i na uprawach warzyw, kombajny do zbioru, maszyny zastępujące pracę wielu osób zobaczą zwiedzający Targi Sadownictwa i Warzywnictwa już 18 i 19 stycznia, w tym roku na terenie Targach Kielce. Wstęp bezpłatny!

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa organizuje od 2013 roku warszawska Oficyna Wydawnicza Oikos. Wydarzenie uznawane jest za jedno z największych w branży w Europie Środkowo – Wschodniej. Najbliższa edycja po raz pierwszy będzie miała miejsce na terenie Targów Kielce w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia. Wstęp jest bezpłatny po rejestracji na: https://tsw.pl/visitor/register

Około 300 wystawców, w tym ponad 50 zagranicznych firm, będzie prezentowało ofertę, a w niej ciągniki, kombajny, maszyny, urządzenia i wyposażenie, chłodnie i przechowalne, konstrukcje chroniące uprawy, nawozy, środki ochrony, biostymulanty.

Specjalistyczne ciągniki do pracy w sadach i na uprawach warzyw

Zwiedzający przyjrzą się propozycjom specjalistycznych ciągników do pracy między rzędami drzewek i krzewów oraz na uprawach warzyw. Firma Rolsad przywiezie pojazdy marki Solis. AMG pokaże ciągniki Landini wraz z nowością Rex 4 z automatyczną skrzynią biegów. Hydro-Masz zaprezentuje kompaktowe ciągniki TYM, zaś Agri – Handler – uniwersalnetraktory marki Steyr. Zwiedzający przyjrzą się też nowościom marki Iseki – będą ciągniki do pracy w sadach i ogrodnictwie. Traktory do pracy w warzywach i między rzędami zaoferują też Massey Ferguson i Deutz – Fahr, zaś przedsiębiorstwo Elrol przywiezie ciągniki marki Lovol – będą nowości.

Kombajny zastępujące pracę wielu osób

Najnowsze kombajny do zbioru owoców na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa zaprezentuje producent Dom-Wid Dominik Widarski. Będzie to potężna maszyna do zbioru jabłek, śliw i wiśni, a także urządzenie do zbierania jabłek przemysłowych. Nowy kombajn do zbiorujabłek,aleozupełnieinnejkonstrukcji,pokażefirmaGrunner. Zobaczymyteżmaszynę do zbierania jabłek przemysłowych wyprodukowaną przez Centrum Wsparcia Technicznego Sadownictwa CWTS. Zadaniem tych konstrukcji jest usprawnienie prac i obniżenie kosztów.

Maszyny wykonujące kilka robót jednocześnie

Ten sam cel mają producenci warzyw. Ciekawą nowością targów dla nich będzie maszyna, która ułatwi prace związane ze ściółkowaniem – formuje zagon z wykorzystaniem aktywnej glebogryzarki i aktywnego wału dogniatającego, rozkłada agrowłókninę, obsypuje jej brzegi, wycina otwory tam, gdzie mają być sadzone rośliny i rozkłada przewody nawadniające.

Przywiezie ją przedsiębiorstwo Agrimpex, które zaprezentuje także folię biodegradalną i kompostowalną w glebie, a jej zastosowanie także zmniejsza ilość robót przy uprawie. Pomocne są też sadzarki karuzelowe i chwytakowe do rozsady, sadzarki szkółkarskie, pielniki z opryskiwaczem, które na targi przywiezie firma Solan.

Opryskiwacze pod wymiary sadów

Ofertę maszyn uzupełnią opryskiwacze – m.in. od firm Agrola – do sadów, na plantacje warzyw i krzewów, Dominiak – zaoferuje urządzenia do oprysków zbudowane pod indywidualne wymiary sadu.

Konstrukcje uniezależniające od pogody

Na pracach z maszynami prowadzenie upraw sadowniczych i warzywniczych się nie kończy. Dla licznych produkcji potrzebne są także tunele foliowe, konstrukcje chroniące uprawy przed deszczem i gradem, a także systemy nawadniania, które zapewniają bezpieczeństwo wzrostu i uniezależniają od warunków pogodowych. Takiej oferty na targach w Kielcach nie braknie. Nowością będzie samowentylacyjny system okrywania Covering VOEN, dzięki któremu możliwy jest wcześniejszy zbiór owoców.

Przechowywanie i pakowanie

Owoce i warzywa po zbiorach wymagają odpowiedniego sposobu przechowywania, więc w wydarzeniu wezmą udział też przedsiębiorstwa zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem – m.in. Enreco, firmy dostarczające maszyny do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw – między innymi Milbor PMC, Sorpac, STAS. Sunpack i Wimar zaprezentują szeroki wybór materiałów do pakowania ręcznego i automatycznego. Zaś Sinclair zaoferuje etykiety, maszyny do etykietowania i wsparcia technicznego.

Właściciele plantacji owoców i warzyw znajdą więc na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa wszelkie pojazdy, maszyny i urządzenia, dzięki którym ich prace będę efektywniejsze i mniej kosztowne.

Wydarzenie w Kielcach na Targach TSW 2023 już w środę i czwartek, 18 i 19 stycznia.

UWAGA! Dofinansowanie przyjazdu na TSW 2023

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze owoce i warzywa grudnia

Weź udział w najważniejszym wydarzeniu branży sadowniczo-warzywniczej! Targi TSW 2023 !