w

Sokowe wpadki z Ukrainy – zakaz wprowadzania do Polski

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy (IJHARS) poinformował o wykryciu licznych nieprawidłowości w sokach i nektarach owocowych importowanych z Ukrainy. W rezultacie inspektorzy podjęli decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu łącznie 20 partii tych produktów, co stanowi ponad 25 tys.opakowań.

Głównym powodem zatrzymania towarów były błędy w oznakowaniu, które mogły wprowadzać konsumentów w błąd.Stwierdzono m.in. błędne daty przydatności do spożycia, a także brak informacji o istotnych warunkach przetwarzania produktu. Z tego względu IJHARS uznał, że dalsza dystrybucja tych soków i nektarów stanowiłaby zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Decyzja o zakazie wprowadzenia do obrotu została nadana rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że importerzy zobowiązani są do natychmiastowego wycofania wadliwych produktów z rynku.

Sprawa ta pokazuje, jak ważne są kontrole jakości produktów spożywczych importowanych do Polski. Regularne inspekcje pozwalają na wykrywanie nieprawidłowości i chronią konsumentów przed spożyciem niebezpiecznych lub niskiej jakości artykułów spożywczych.

Warto również wspomnieć, że obecna sytuacja jest dodatkowo skomplikowana ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie.W związku z tym należy spodziewać się wzmożonych kontroli produktów spożywczych importowanych z tego kraju.

UDOSTĘPNIJ

W Polsce będą o połowę mniejsze zbiory wiśni!

Ceny malin za niskie! Plantatorzy zapowiadają blokadę przetwórni! Żądają 9 zł za kilogram!