w

Śmiertelny wypadek podczas pracy w sadzie

Fot. KW PSP w Kielcach

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątkowe popołudnie podczas prac porządkowych w sadzie w miejscowości Piekary w powiecie sandomierskim. Życie straciła 73-letnia kobieta.

Zdarzenie miało miejsce 5 kwietnia 2024 roku w Piekarach (województwo świętkorzyskie, powiat sandomierski, gmina Sandomierz). Tego dnia zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy z JRG Sandomierz oraz OSP Świątniki stwierdzili, że osoba poszkodowana to kobieta, której ręka została wciągnięta przez maszynę do rąbania gałęzi.

Dramat w Piekarach w gminie obrazów rozegrał się w piątek krótko przed godziną 16. W jednym z sadów trwały prace porządkowe.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 73-letnia kobieta najprawdopodobniej zahaczyła ubraniem o element maszyny do rąbania gałęzi podczepionej do ciągnika

– relacjonował młodszy aspirant Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Starszy kapitan Marcin Bajur, rzecznik prasowy świętokrzyskiej straży pożarnej uzupełniał, że maszyna wciągnęła rękę kobiety. Strażacy odnotowali, że kiedy dotarli na miejsce wypadku, była tu już załoga pogotowia i trwała akcja reanimacyjna. Na miejsce wyzwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale życia 73-latki nie udało się uratować.

źródło: https://echodnia.eu

UDOSTĘPNIJ

Nadciągają przymrozki. Zniszczą kwiaty i przyszłe owoce. 

Pożar ciągnika w sadzie