w

Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie zwiększają zakupy ukraińskiego jabłka!

W listopadzie 2018 roku pojawiły się w Singapurze pierwsze trzy dostawy najwyższej jakości jabłka deserowego z Ukrainy. Zostało to zgłoszone ekspertom EastFruit w Ukraińskim Stowarzyszeniu Ogrodników (UPOA). Po sprawdzeniu produktów po długim transporcie, importerzy byli pod takim wrażeniem jakości ukraińskich produktów, że od razu zdecydowali się kontynuować współpracę z ukraińskimi dostawcami. Dlatego teraz głównym wyzwaniem dla sadowników  jest zapewnienie niezbędnej ilości wysokiej jakości jabłek.

Według danych UDAA, Ukraina może wyeksportować ponad 500 ton jabłek do Singapuru w sezonie 2018/19, jednak najprawdopodobniej wielkość eksportu będzie znacznie niższa, ponieważ głównym wąskim gardłem Ukrainy jest niska pojemność istniejącej zdolności sortowania jabłek. kartony nadające się do wywozu jabłka i obecności jabłka najwyższej jakości w obiektach do przechowywania producentów.

Wywóz jabłek z Ukrainy do Singapuru stał się możliwy dzięki systematycznym pracom Projektu Rozwoju Eksportu Rolnego Ukrainy, który jest realizowany wspólnie przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) we współpracy z Ukraińskim Stowarzyszeniem Owocowym.


W 2018 r. Projekt wspólnie z UAPA zorganizował trzy udane misje handlowe w Singapurze, Malezji, Indonezji i Hongkongu, a także szereg szkoleń dla rolników zajmujących się produkcją jabłek, przechowywaniem i logistyką, dzięki czemu można było z powodzeniem dostarczać je na najdalsze rynki. Ponadto zorganizowano dość mocną kampanię informującą konsumentów w Azji o zaletach ukraińskich produktów.

Początkowo ustawiliśmy poprzeczkę na bardzo wysoką – rozpoczynamy dostarczanie świeżych, wysokiej jakości produktów owocowo-warzywnych na jeden z najbardziej wymagających i konkurencyjnych rynków zbytu na świecie, jakim jest Singapur, ponieważ rozumieliśmy, że jeśli będziemy w stanie systematycznie dostarczać do Singapuru jabłka, wiśnie i jagody, będziemy mogli dostarczać owoce do dowolnego innego kraju na świecie bez żadnych szczególnych problemów „- mówi Andrij Yarmak, ekonomista z Wydziału Inwestycji FAO i kierownik projektu ds. rozwoju eksportu ukraińskich produktów rolnych.

źródło: east-fruit

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wzrost cen za jabłka przemysłowe nawet o 38%.

Dlaczego owoce były tanie w sezonie 2018!? Raport