w

Sadownik z okolic Krosna walczy o tytuł „Rolnika Roku”! Andrzej Urbanek o tym jak ważne w jego życiu jest sadownictwo!

Rolnictwo to wieloletnia rodzinna tradycja klanu Urbanków. Każdy z braci Urbanków przejął część gospodarstwa po rodzicach – Bogumile i Stanisławie. Andrzej zajął się produkcją owoców warzyw i 100% soków.

– Jestem już piątym pokoleniem, które podjęło się tego trudnego zadania, jakim jest praca w rolnictwie. Moje korzenie jako rolnika sięgają roku 1847, kiedy to mój pradziadek założył pierwszy sad – opowiada Andrzej Urbanek w wywiadzie dla krosno112.pl – Od dziecka rodzice wpajali mnie i moim braciom jak ważna jest produkcja dobrej, zdrowej żywności przy zachowaniu jak największej uwagi ochronie środowiska, przede wszystkim chodzi mi tutaj o ochronę pszczół. To ogromna odpowiedzialność, której staram się sprostać każdego dnia.

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA ANDRZEJA URBANKA

Macierzyste gospodarstwo zajmuje powierzchnię 360 ha. Do głównych gałęzi działalności należy uprawa zbóż ozimych i jarych, kukurydzy, rzepaku ozimego oraz bobiku. Ważnym elementem gospodarstwa jest sad jabłoniowy.

– W moim przypadku od sadu jabłoniowego wszystko się zaczęło. Ojciec przekazał mi tą gałąź rolnictwa i jednocześnie dał mi wolną rękę mówiąc: „Tylko tego nie zepsuj”. To jego zaufanie i wcześniejsze nauki pozwoliły mi rozwinąć produkcję sadowniczą i obecnie ta produkcja jest filarem gospodarstwa. Moje jabłka trafiają do najlepszych sklepów, które doceniają regionalną produkcję – opowiada Andrzej Urbanek w wywiadzie dla krosno112.pl.

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA ANDRZEJA URBANKA

Produkty Andrzeja Urbanka zostały docenione również w prestiżowym konkursie Warsaw Spirits Competition 2020, w którym rywalizowały ze sobą alkohole z 25 krajów, a jury przyznało aż 179 medali – o 48 więcej niż w roku ubiegłym.

– Produkcja alkoholu to mój najnowszy pomysł. W swojej pracy zawsze kieruję się mottem, że nie liczy się ilość, ale jakość i dzięki temu zostałem doceniony. Ostatnim największym sukcesem była nagroda w Warsaw Spirits Competition – opowiada Urbanek dla krosno112.pl

Obecnie Urbanek walczy o tytuł „Rolnika Roku” w Plebiscycie Mistrzowie Agro, możemy pomóc sadownikowi głosując na niego:

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA ANDRZEJA URBANKA

źródło: krosno112.pl  – red. Sławomir Farbaniec
fot. archiwum Andrzej Urbanek

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Efekty MC CREAM i MEGAFOL na plantacjach borówki w Polsce! VALAGRO – GEAPOWER

Lepsze niż wódka, czyli „Okowita z jabłek”! Polak stworzył najwyższej jakości 52,5% destylat z jabłek!