w

Sadownicy spod Grójca oszukani na 600 tys. złotych! Dłużnik umywa ręce! Gdzie jest sprawiedliwość?

W cieniu sadu gdzie jabłka dojrzewają, kryje się jednak złowrogi robak – informuje Jaworowicz w programie „Sprawa dla reportera” w dniu 15.10.2020r.

Sadownicy spod Grójca twierdzą, iż zostali oszukani przez ludzi którym sprzedali jabłka. Dłużnicy wiszą Pani Wioletcie ponad 600 tys.

Pani Wioletta Kowalska w programie „Sprawa dla reportera” mówi:

Pakowałam jabłka w kartony i wysyłałam za granicę dla nich. To jest dwóch panów, jeden z pochodzenia Serb mieszka w Polsce od urodzenia, drugi Polak. Pośrednicy do marca 2019 roku wypłacali pieniądze w kwotami po 20-30 tys. zł. Gdy zaczęłam upominać się o większą kwotę  zaczęli być agresywni i mnie wyzywać i twierdzić „jakie pieniądze”.Dajan wyjechał do Turcji i ślad po nim zaginął.

Pani Wioletta złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, a w tym czasie pośrednicy wystawili jak twierdzi Pani Wioletta lewe faktury na kwoty opiewające 500 tys. zł.

Opakowania za które nie zapłaciła pani Kowalska, są warte około 500 tys. złotych – informuję jeden z właścicieli spółki w programie „Sprawa dla reportera”.

Jest Pan oskarżony w o przęstepstwo, sprawa oczekuje na rozpoznanie – informuje mecenas podczas relacji w studio.

Jeden z właścicieli spółki odpowiedział na to: „To nie jest w sprawie Pani Kowalskiej”

Pani Wioletta, kupowała jabłka od sadowników i wysyłała do spółki, jednak nie otrzymała zapłaty  i nie ma z czego zapłacić sadownikom za jabłka, które kupiła dla spółki (która ją oszukała).

Pani podjęła trud, aby nadrabiać te straty i ze swoich pieniędzy, oddawać ludziom zaległości, aby odzyskać honor – informuje Beata Nadolna-Jasińska adwokat Pani Kowalskiej.

Okazuję się, że nie tylko Pani Wioletta jest oszukana ale i również inni sadownicy na kwoty 37 tys. zł, 15 tys. zł oraz 25 tys. zł. 

To wygląda jak mafia, my nie mamy prawa, aby to wyegzekwować – mówi w programie jeden z poszkodowanych sadowników.

Sadownicy są bezradni! Prokuratura nie wszczęła postępowania przeciwko spółkom.

źródło: TVP program Sprawa dla reportera.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. Tak to jest jak golodupiec prowadzi biznes.skoro pani Kowalska jest taka uczciwą to niech sprzeda auta,ziemię i wypłaci sadownikom.

    Zysk był jej a strata sadownika???
    Łatwo handlować nie swoim towarem tylko cudzym.
    Sadownicy sprzedawali Kowalskiej czy jej kontrahentom????

Spłonął piec do suszenia wytłoków z jabłek w Belsku Dużym

Dopłaty 2020: ruszyły wypłaty zaliczek! Sprawdź ile otrzymasz!