w

Sadownicy spod Grójca oszukani na 600 tys. złotych! Dłużnik umywa ręce! Gdzie jest sprawiedliwość?

W cieniu sadu gdzie jabłka dojrzewają, kryje się jednak złowrogi robak – informuje Jaworowicz w programie „Sprawa dla reportera” w dniu 15.10.2020r.

Sadownicy spod Grójca twierdzą, iż zostali oszukani przez ludzi którym sprzedali jabłka. Dłużnicy wiszą Pani Wioletcie ponad 600 tys.

Pani Wioletta Kowalska w programie „Sprawa dla reportera” mówi:

Pakowałam jabłka w kartony i wysyłałam za granicę dla nich. To jest dwóch panów, jeden z pochodzenia Serb mieszka w Polsce od urodzenia, drugi Polak. Pośrednicy do marca 2019 roku wypłacali pieniądze w kwotami po 20-30 tys. zł. Gdy zaczęłam upominać się o większą kwotę  zaczęli być agresywni i mnie wyzywać i twierdzić „jakie pieniądze”.Dajan wyjechał do Turcji i ślad po nim zaginął.

Pani Wioletta złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, a w tym czasie pośrednicy wystawili jak twierdzi Pani Wioletta lewe faktury na kwoty opiewające 500 tys. zł.

Opakowania za które nie zapłaciła pani Kowalska, są warte około 500 tys. złotych – informuję jeden z właścicieli spółki w programie „Sprawa dla reportera”.

Jest Pan oskarżony w o przęstepstwo, sprawa oczekuje na rozpoznanie – informuje mecenas podczas relacji w studio.

Jeden z właścicieli spółki odpowiedział na to: „To nie jest w sprawie Pani Kowalskiej”

Pani Wioletta, kupowała jabłka od sadowników i wysyłała do spółki, jednak nie otrzymała zapłaty  i nie ma z czego zapłacić sadownikom za jabłka, które kupiła dla spółki (która ją oszukała).

Pani podjęła trud, aby nadrabiać te straty i ze swoich pieniędzy, oddawać ludziom zaległości, aby odzyskać honor – informuje Beata Nadolna-Jasińska adwokat Pani Kowalskiej.

Okazuję się, że nie tylko Pani Wioletta jest oszukana ale i również inni sadownicy na kwoty 37 tys. zł, 15 tys. zł oraz 25 tys. zł. 

To wygląda jak mafia, my nie mamy prawa, aby to wyegzekwować – mówi w programie jeden z poszkodowanych sadowników.

Sadownicy są bezradni! Prokuratura nie wszczęła postępowania przeciwko spółkom.

źródło: TVP program Sprawa dla reportera.

UDOSTĘPNIJ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Tak to jest jak golodupiec prowadzi biznes.skoro pani Kowalska jest taka uczciwą to niech sprzeda auta,ziemię i wypłaci sadownikom.

    Zysk był jej a strata sadownika???
    Łatwo handlować nie swoim towarem tylko cudzym.
    Sadownicy sprzedawali Kowalskiej czy jej kontrahentom????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spłonął piec do suszenia wytłoków z jabłek w Belsku Dużym

Dopłaty 2020: ruszyły wypłaty zaliczek! Sprawdź ile otrzymasz!