w ,

Sadownicy oburzeni! Drastycznie wzrosła opłata za złożenie oświadczenia o pracy cudzoziemca!

foto: istockphoto

Kilkoro sadowników dzisiaj zaalarmowało naszą redakcję o wyższej opłacie za złożenie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Jak czytamy na portalu gov.pl:

Niestety, ale koszty rejestracji pracownika dla sadowników wzrosły z 30 do 100 złotych. Zastanawiające jest, skąd wynika ta podwyżka i kogo ona dotyczy?
Pani Paulina pisze do naszej redakcji:
To jest jakieś szaleństwo! Skąd ta podwyżka? Nie dość, że przewoźnicy chcą już po 300 złotych za człowieka, to jeszcze zaproszenia za taką kwotę. To jakiś absurd, nie dość, że nie ma rąk do pracy to jeszcze koszty związane z dokumentami, którymi i tak w większości uzupełniamy sami – my sadownicy!
Trudno nie dziwić się lokalnej frustracji, gdyż faktycznie gotowe dokumenty składają sadownicy  do urzędu oraz ponoszą często dodatkowe opłaty dla przewoźników. Zastanawiające jest to na jakiej podstawie stawka wzrosła do 100 złotych oraz kogo dotyczy? Na oficjalnej stronie, brak wyjaśnień !
Na forum pojawił się komentarz sadownika, sugerujący, że wyżej wymieniona opłata nie dotyczy rolników a firm. Jednakże, jeśli nawet by tak było to powinna taka informacja się pojawić na oficjalnej stronie urzędu !
UDOSTĘPNIJ

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Wiadomo kogo dotyczy. Jest wyraźnie napisane, że oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, które składa się w przypadku pracy niesezonowej. W sadowników to uderzy marginalnie. Większe koszty poniosą inni przedsiębiorcy i agencje pracy tymczasowej.

    Jeśli trzymamy się faktów, to stosowne byłoby umieszczenie w tym artykule informacji, że możliwość pracy na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy została wydłużona z 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy do 24 miesięcy właściwie bez żadnych ograniczeń. Jest to całkowicie uzasadniony powód zwiększenia kwoty opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stawki dla pracowników za zbiór wiśni w 2022r.

Mariusz Pudzianowski: jest okienko pogodowe to trzeba te wiśnie, czy jabłka opryskać.