w ,

Sadownicy nie czytają prasy branżowej!

Prasa branżowa stanowiła niegdyś dla sadowników jedyne źródło informacji, dzisiaj służy głównie do wypełniania klatek na Bronisze… – takie komentarze padają ze strony sadowników.

FOTO: pixbal

Kilka, kilkanaście lat temu, gdy świat mediów był ubogi w internet oraz branżowe programy rolniczo-sadownicze to właśnie prasa stanowiła główne źródło wiedzy. Dzisiaj nie ukrywając, w świecie intrenetu, social-media, wielu portali branżowych, mało kto decyduje się na zakup gazet branżowych.

W sieci pojawia się ostatnio wiele reklam dotyczących prenumerowania gazet sadowniczych, ale czy sadownicy decydują się na zakup i czytanie prasy branżowej?

Aby móc rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie, 25 stycznia 2021 roku stworzyliśmy ankietę, gdzie sadownicy mogli udzielić odpowiedzi: Czy zdecydują się w roku 2021 kupić (prenumerować) prasę sadowniczą.

Decyzja o zakupie, to inaczej decyzja o tym, czy sadownik przeczyta gazetę. 

W ankiecie wzięło udział 373 sadowników do godziny 9:00 (26 stycznia 2021r.) Spośród wszystkich ankietowanych, aż 70 procent% (258) respondentów odpowiedziało na pytanie, że nie będzie w tym roku kupować (prenumerować) prasy sadowniczej. Zaledwie 30% (115) ankietowanych odpowiedziało, że ma zamiar wciąż kupować gazety branżowe.

W wielu komentarzach sadownicy jasno informują, że numerem jeden są dla nich informacje w portalach internetowych.

Sadownicy komentują:

Po około 15 latach zrezygnowałem… – pisze Pan Grzegorz.

Zrezygnowałem w internecie więcej się dowiem – pisze sadownik.

To co jest w gazecie jest to samo na portalu sadowniczym ZA DARMO… – informuje sadowniczka.

Mało artykułów dużo reklam tematy powtarzające szkoda kasy my korzystaliśmy . Nigdy więcej. – pisze Pani Monika.

Co roku uczę się o sadownictwie nowych rzeczy po przez rozmowę z innymi sadownikami a najwięcej wyciągam z nowych doświadczeń i projektów. Prasa odeszła do lamusa teraz jest YouTube – dodaje Pan Jakub.

Od killu lat prenumerowałem oba pisma i raczej na przyszly rok nie bede popełniał tego błędu, jak komuś zależy na archiwalnych numerach mogę odstąpić – pisze Pan Sławomir.

Ja też zrezygnowałem po marnym roku 2018 – informuje sadownik Jarek.

Również w tym roku zrezygnowałem, artykuły powielające się co roku – pisze sadownik.

Wszystkie komentarze dostępne na grupie facebook „Sadownictwo – doradztwo”.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zniknie dotacja dla rolników na zakup maszyn? W miejsce dotacji pojawiają się instrumenty finansowe (gwarancje i pożyczki).

W 2020 r. Polacy odczuli największe podwyżki na jabłkach, mleku i pomarańczach