w ,

Sadownicy informują ile powinni otrzymywać pieniędzy za jabłka deserowe w lutym 2022 roku …

foto: istockphoto

Sadownictwo przeżywa bardzo ciężki okres. Rosnące ceny ŚOR, ceny energii elektrycznej, paliwa i wiele innych, sprawia, że wielu sadowników zastanawia się nad opłacalnością interesu. Kilka dni temu pytaliśmy sadowników o to czy gdyby mieli możliwość wyboru, czy chcą być w tej branży, to czy by zdecydowali się drugi raz pozostać. Większość wskazała, że NIE.

W związku z bardzo niskimi cenami jabłek deserowych, a wysokimi kosztami produkcji i trzymania owoców w odpowiednio przygotowanych do tego magazynach, zapytaliśmy sadowników, jaka cena według nich jest odpowiednia za jabłka deserowe w lutym 2022 roku. Odpowiedzi były udzielane w ankiecie na naszym forum dyskusyjnym.

Odpowiedzi dotyczących ceny za kilogram było wiele, niżej przedstawimy Państwu 5 najczęściej wybieranych przez uczestników ankiety.

Sadownicy świadomi kosztów produkcji jabłka deserowego w bardzo znaczącej ilości zdeklarowali, że kwota „2 zł/kg i więcej” jest odpowiednią ceną za jabłka deserowe w lutym 2022 roku. Odpowiedzi tej udzieliło niespełna 300 osób, co przełożyło się na wynik 64%.

Kolejną również często wskazywaną odpowiedzią była kwota „1,50 zł/kg” i tutaj również 31% (niespełna 150 osób) wskazało, że kwota ta jest uczciwą za jabłka deserowe w lutym 2022 roku.

Pozostałe odpowiedzi były sporadycznie wybierane

Zobacz rownież.:

Czy sadownicy planują powiększyć areał sadowniczy w 2022 roku?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

SILNY WIATR W NOCY Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 1 – 2 marzec 2022