w ,

Sadownicy doczekają się elektrycznego Fendta

Fendt wprowadza na rynek nowy ciągnik elektryczny e107 V Vario dostosowany do pracy w winnicach, sadach, szklarniach i obszarach miejskich.   Zasilany akumulatorem o pojemności 100 kWh, oferuje moc 90 koni mechanicznych i osiąga prędkość do 40 km/h. Ładowanie od 20 do 80% zajmuje zaledwie 45 minut.

Ciągnik zostanie zaprezentowany na targach Agritechnica, które odbędą się w dniach 12–18 listopada 2023 r. w Hanowerze. Podczas wydarzenia otwarte zostaną zamówienia na ten innowacyjny traktor elektryczny. Limitowana produkcja ma się rozpocząć w 2024 roku w Niemczech, Norwegii i Holandii. Produkcja seryjna na pełną skalę planowana jest na rok 2025.

Dzięki szerokości zaledwie 1,07 m i wysokości 2,45 m model e107 jest kompaktowy i wyjątkowo cichy. Niski poziom hałasu i brak spalin sprawiają, że ciągnik Fendt e100 V Vario idealnie nadaje się do zastosowania w miastach i strefach środowiskowych o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Model ten nadaje się również znakomicie do pielęgnacji terenów zielonych, prac zimowych lub usuwania liści. Ale to nie wszystko: Fendt e100 V Vario jest równie idealny do zastosowania w rolnictwie, do upraw winorośli, w sadach i innych uprawach specjalnych. Jeśli ważna jest dla Ciebie również ochrona pracowników przed hałasem i spalinami, Fendt e100 V Vario to zawsze znakomity wybór.

Fendt e100 V Vario to nie tylko przyjazny dla środowiska i dbający o zdrowie ciągnik kompaktowy o dużej mocy. Zastosowana innowacyjna technologia gwarantuje najwyższą jakość i niezawodność. Tryb DynamicPlus zapewnia optymalną wydajność nawet w trudnych warunkach. Funkcja Start-Stop pozwala oszczędzać energię i wydłuża okresy międzyobsługowe poprzez zmniejszenie liczby godzin pracy. Wydajny układ hydrauliczny zapewnia precyzyjne sterowanie i szybki przepływ pracy. Model Fendt e100 V Vario jest zatem idealnym partnerem dla wysokowydajnego rolnictwa.

Oprócz ekologiczności i wydajności, nie zapomniano również o komforcie. Nowa koncepcja ogrzewania z ogrzewaniem postojowym, ogrzewaniem siedzeń i ogrzewaniem przedniej szyby zapewnia przyjemne temperatury w zimie. Automatyczna klimatyzacja gwarantuje doskonałą kontrolę temperatury latem. Fendt e100 V Vario charakteryzuje się niskim poziomem wibracji i cichą pracą, co gwarantuje komfort podczas codziennej pracy. Dzięki sprawdzonej koncepcji obsługi FendtONE praca z nim jest prosta i intuicyjna. Fendt e100 V Vario jest zatem idealnym ciągnikiem zapewniającym przyjemne i komfortowe środowisko pracy.

Nowy Fendt e100 V Vario nie tylko zapewnia skok w przyszłość, ale także gwarantuje bezpieczny dzień pracy. Dzięki napędowi elektrycznemu nie występuje ryzyko poparzenia, a tym samym zapewniony jest wyższy poziom bezpieczeństwa. Wyeliminowanie rury wydechowej zapewnia jeszcze lepszą widoczność panoramiczną, co z kolei zmniejsza ryzyko wypadków. Praca z Fendt e100 V Vario jest bezpieczna i bezproblemowa.

Źródło: https://www.fendt.com/pl/maszyny-rolnicze/ciagniki/fendt-e100-v-vario

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dobiegł końca pierwszy nabór wniosków dla poszkodowanych sadowników, plantatorów truskawek i krzewów owocowych

Wielu sadowników oferuje swoje jabłka po dość niskich cenach