w ,

Rusza sezon skupu truskawek w 2022

Rusza sezon skupu truskawek. Na przestrzeni najbliższego tygodnia skup truskawek ruszy pełną parą we wszystkich regionach Polski i chociaż jak co roku Czerwińsk i jego okolice już skupują truskawki od około dwóch tygodni, to sezon na owoce z gruntu dopiero się zaczyna w większości regionów.

W rozmowach ze skupiającymi z okolic Białej Rawskiej słyszymy o uruchomieniu skupu w sobotę 11 czerwca 2022r.

W Czerwińsku, czyli zagłębiu truskawkowym skup trwa już praktycznie od dwóch tygodni. Początkowe ceny były bardzo niskie. Obecnie stawki w okolicach Czerwińska nad Wisłą wynoszą 3,30 zł/kg.

Skupujący w okolicach Grójca informują o uruchomieniu skupu na przełomie tego i następnego tygodnia. Oczywiście na terenie powiatu Grójeckiego jest mały odsetek już skupujących truskawki, ale prawdziwy wysyp towaru z gruntu rozpocznie się w przyszłym tygodniu. [Zobacz ceny za truskawki przemysłowe w powiecie Grójeckim].

Temat cen i skupu truskawek budzi duże emocje, gdyż koszty produkcji znacznie przewyższają ceny na skupach. Obecnie, w zależności od lokalizacji skupu i jakości owoców stawki za truskawki bez szypułki z przeznaczeniem na mrożenie wynoszą od 4,50 do 5,00 zł za kilogram.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spadki cen truskawek na rynkach hurtowych – 7 czerwca 2022r.

Ceny czereśni na rynkach hurtowych