w ,

Rosja przedłuża EMBARGO na polskie produkty! Polskie jabłka nie trafią przez kolejny rok na rynek Rosji…

Prezydent Rosji, Władimir Putin podpisał dekret przedłużający embargo na produkty żywnościowe z UE do 31 grudnia 2021 r. Informację o przedłużeniu kontrsankcji opublikowano na oficjalnym portalu prawnym Federacji Rosyjskiej.

W marcu 2014 roku, Unia Europejska oraz inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Japonia, Szwajcaria, Nowa Zelandia, Islandia, nałożyły sankcje na Rosję w związku z aneksją Krymu i celową destabilizację Ukrainy.

W odpowiedzi 6 sierpnia 2014 r. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret, na podstawie którego rząd Rosji zakazał importu produktów rolno-spożywczych ze Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Norwegii, Australii i Kanady.

Po tym, jak kraje UE 22 czerwca 2015 r. przedłużyły sankcje wobec Rosji, 24 czerwca Władimir Putin przedłużył na kolejny rok embargo żywnościowe. Do tej pory embargo było przedłużane już trzykrotnie. W czerwcu 2019 roku, prezydent Rosji przedłużył kontrsankcje do 31 grudnia 2020 roku, teraz kolejnym dektretem zostało przedłużone o kolejny rok.

Rosja przedłużyła do 2020 roku embargo na produkty spożywcze z krajów Unii Europejskiej.

 Źródło: Rosyjska Agencja Prasowa TASS.ru

Maliszewski: Embargo jest dla nas szkodliwe

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Puda o wzroście eksportu produktów rolno-spożywczych z Polski.

Dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Od 30.11.2020 r. do 28.01.2021 r.