w

Rolnicy zablokują dzisiaj S7! Trasa będzie blokowana zarówno w stronę Warszawy, jak i Krakowa!

foto: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej

Na godzinę 11 rolnicy zaplanowali protest w Warszawie. Sprzed Pałacu Kultury będą maszerować w stronę Sejmu i kancelarii premiera. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Wczesnym rankiem blokady zaczęły się na Mazowszu.

Na wtorek zaplanowany jest duży marsz rolników w stolicy. W oficjalnym zgłoszeniu zgromadzenia zapowiedziano 10 tysięcy uczestników. Organizatorzy zapowiedzieli, że nie będą blokować stolicy sprzętem rolniczym.

Marsz w Warszawie 27 lutego – trasa

Zgromadzanie ma się odbyć w godzinach 11-15. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na placu Defilad. Tam o godzinie 11.30 ma nastąpić rozpoczęcie protestu i przemarsz przez Aleje Jerozolimskie, rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Wiejską przed gmach Sejmu, następnie Piękną i Alejami Ujazdowskimi przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przed budynkami Sejmu i kancelarii premiera protestujący zatrzymają się, by przekazać petycję.

Trasa przemarszu rolnikówGoogle / tvn24.pl

Protesty na Mazowszu

Protesty organizowane są także pod Warszawą. Policja zapowiada, że w powiecie legionowskim, należy spodziewać się utrudnień na DK61 w miejscowości Zegrze Południowe, Michałów-Reginów. W gminie Błonie na DK92 możliwe są z kolei utrudnienia w godzinach 10-16, na odcinku Bieniewo-Parcele, do miejscowości Bronisze i z powrotem.

Rolnicy zapowiedzieli również blokadę S7 w okolicy Radomia, która ma rozpocząć się o godzinie 11 i potrwać do 17. Mają się pojawić na węźle drogowym w Jedlance i zachodniej obwodnicy Radomia stanowiącej odcinek S7. Trasa będzie blokowana zarówno w stronę Warszawy, jak i Krakowa.

źródło: TVN24

UDOSTĘPNIJ

Protesty rolników w Brukseli: starcia z policją

Spadek sprzedaży nawozów i środków ochrony roślin w Polsce!