w ,

Prace rolników wykonywane w porze nocnej są zgodne z prawem

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku stanowczo stwierdził, że zachowanie rolnika polegające na wykonywaniu rutynowych prac polowych w porze nocnej nie zawiera znamion wykroczenia i jest zgodne z prawem.

W uzasadnieniu postanowienia, Sąd w sposób przekonujący i stanowczy podkreślił, że „praca rolnicza niezależnie od skutku, który niekiedy wywołuje, w postaci hałasu nie jest czynem społecznie szkodliwym, a tym samym zakłóceniem porządku publicznego lub wybrykiem. Jest efektem koniecznej działalności gospodarczej, notabene potrzebnej ogółowi społeczeństwa. Zachowanie rolnika nie jest w żaden sposób sprzeczne z obowiązującymi na wsi normami i nie wywołuje zgorszenia”.

Coraz częściej zdarza się, że rolnicy są karani za wykonywanie prac w nocy. Stanowisko lubelskiego Sądu jednoznacznie wskazuje, że rolnik pracując w porze nocnej nie narusza prawa. Takie zachowanie leży wręcz w interesie całego społeczeństwa, które korzysta z dobrodziejstw plonów wsi.

Źródło: Lubelska Izba Rolnicza

UDOSTĘPNIJ

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Może i tak ale ludzie którzy chcą odpocząć w nocy i normalnie spać też mają do tego prawo. W większości ludzie wyprowadzają się z miasta na wieś żeby odpocząć od hałasu i zgiełku. Może warto w takim razie wprowadzić ustawę rozporządzenie zakazujące pól uprawnych w określonej odległości od zabudowań. Każdy człowiek powinien mieć prawo spać w komfortowych warunkach. Nikt nie może też od niego wymagać żeby polubił zapaszek cieczy kalifornijskiej….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pod osłoną nocy przesypywali na rynku importowane truskawki w łubianki, aby sprzedać jako Polskie!

W sprawie zniesienia obowiązku zapłaty VAT od odszkodowań przyznanych w zamian za wywłaszczone nieruchomości rolne