w

Rekord produkcji od 10 lat w UE – 13,6 milionów ton jabłek!

Według najnowszych danych Eurostatu na początku grudnia produkcja jabłek w Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i na Węgrzech osiągnęła poziom 6,2 mln ton.
W 2017 r. Zbiory jabłek brutto w tych krajach wyniosły 5,3 mln ton, co stanowiło 50% całkowitej produkcji tych owoców w UE.

W porównaniu do 2017 r. Niemcy odnotowały największy wzrost produkcji jabłek w ujęciu procentowym. Wskaźniki tego kraju na bieżący rok, według wstępnych szacunków, wzrosły o ponad 80%. Ilościowo Włochy znacznie zwiększyły produkcję jabłek, produkcja jabłek wyniosła 2,5 miliona ton, czyli o 540 tysięcy ton więcej niż w 2017 roku.

Spośród wyżej wymienionych krajów wiodących w produkcji, tylko we Francji produkcja jabłek zmniejszyła się w porównaniu z 2017 r. Warto zauważyć, że wśród wszystkich głównych producentów jabłek wśród krajów UE tylko w tym kraju dochód brutto tych owoców spadał corocznie przez 4 lata.

Niestety Eurostat nie dostarczył jeszcze informacji na temat Polski, która przez ostatnie 5 lat była liderem w produkcji jabłek wśród wszystkich krajów UE. Ale według WAPA, całkowite zbiory jabłek w Polsce w tym roku mogą osiągnąć 4,5 miliona ton. Tak więc, według naszych szacunków, produkcja jabłek w krajach UE ustanowi rekord na ostatnie 10 lat i przekroczy 13,6 milionów ton.
źródło: east-fruit

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Krasnodar podwaja produkcję jabłek i otrzymuje dofinansowania na nowe nasadzenia!

Sytuacja Polski na rynku światowym jabłek! Czy rząd powinien dopłacać do karczowania sadów?