w

Rękawica do zbioru poprawia wydajność zbioru borówki ?

foto: https://www.pickpick.es/

Od dwudziestu do trzydziestu procent wyższa wydajność zbioru jagód. Według dostawcy Vlamings można to osiągnąć za pomocą nowej rękawicy do zbioru PickPick.

PickPick, produkt hiszpańskiej produkcji, to elastyczna rękawica z naszytym czarnym koszem. „Kiedy zbieracz zbiera jagody kciukiem i palcami, wpadają one do kosza. W ten sposób nie musi się odwracać po zebraniu każdej garstki, aby włożyć jagody do skrzynek . Kiedy kosz – który może pomieścić około 200 gramów jagód – jest pełny, zbieracz opróżnia go do pudełka lub skrzynki” – wyjaśnia Jelle Gerstel z Vlamings. Ta firma jest dealerem PickPick w Holandii, Niemczech, Belgii, Skandynawii i Estonii, Łotwie i Litwie.

Według Gerstela rękawica do zbioru jest szczególnie odpowiednia do zbioru jagód. „Jeżyny i maliny są zbyt delikatne na tę metodę; w końcu cały kosz jest potrząsany w pudełku lub skrzynce. A ponieważ czerwone porzeczki są zbierane w pęczkach, ten produkt jest również mniej odpowiedni do użycia z PickPick”.

Vlamings sygnalizuje duże zainteresowanie wśród plantatorów borówki rękawicą do zbiorów, która jest dostępna od końca czerwca. „Duża grupa hodowców pracuje obecnie z PickPick. Widzimy, że w rezultacie wydajność zbioru borówek znacznie się poprawiła. Jak pokazują testy, pracownik może zebrać średnio od 20 do 30 procent więcej jagód na godzinę , nie muszą się tak często odwracać”.

Jednym z punktów uwagi, według Gerstela, jest to, że zbieracze zwykle muszą przyzwyczaić się do pracy z rękawicami, które kosztują 23,50 euro bez VAT za parę. „Ponadto PickPick jest szczególnie odpowiedni dla firm, które również przeprowadzają sortowanie końcowe. Ponieważ jagody są zbierane z krzaków, wybór jest nieco mniej dokładny”.

Źródło: NFO / polskiesadownictwo.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najbliższy tydzień to fala upałów na przemian z burzami

BW: Elstar jest i pozostaje najpopularniejszą odmianą jabłek w kraju