w

Rębak do sadu, czyli Albach Diamant 2000!

Według analiz i badań przeprowadzonych przez Dr. Helwinga Schwartau’a jedyny ratunek dla Polskiego Sadownictwa jest ograniczanie produkcji jabłek do 3mln ton w Polsce, dodatkowo skupienie się na odmianach klubowych. Co to znaczy w praktyce dla sadowników? Czy powierzchnia sadów powinna być ograniczona?

Wielu sadowników oczywiście karczuje stare sady w celu założenia nowych a przy okazji mowy o karczowaniu przedstawię maszynę do tworzenia zrębki.

Wczoraj miałam okazję spotkać podczas pracy, jedną z najdroższych maszyn specjalistycznych: Albach Diamant 2000 uchodzi za najwydajniejszy i najelastyczniejszy rębak tego typu na świecie. Rębak wykonuje 250 m3 zrębki w ciągu godziny:

Rębak był częścią prac, podczas zakupionej usługi wyrywania starego sadu. Usługi wykonywał Grzegorz Budyta 784130282.

Specjalnie dla Diamantu opracowane oprogramowanie pozwala na gotowość maszyny do zrębkowania lub jazdy w ciągu 20 sekund za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. Diamant 2000 charakteryzuje się nowo opracowaną koncepcją napędu, która przyspiesza do 70 km / h. Niezbędne bezpieczeństwo podczas hamowania zapewnia zintegrowany układ przeciwblokujący (ABS).

Duża wydajność, doskonały przekaz momentu obrotowego i niskie obroty – koncepcja silnika Volvo, cechy rąbania i jazdy naszych samojezdnych rębaków pasują do siebie w doskonały sposób.

Ogrzewaną i klimatyzowaną kabinę można podnieść do wysokości 4,8 metra, co zapewnia operatorowi optymalną widoczność we wszystkich kierunkach. Ergonomiczne obrotowy fotel kierowcy (obrót o 180 stopni) z 3-punktowym paskiem jest wyposażony po obu stronach w panele sterowania. Dzięki własnemu programowaniu można w razie potrzeby zintegrować dodatkowe języki i regulacje.

Dalszy rozwój w dziedzinie rotorów i optymalizacja sterowania przez oprogramowanie zmniejszają ilość najdrobniejszych zrębków w Diamant i prowadzą jednocześnie do zmniejszenia zużytej energii. Dzięki nowo opracowanemu mechanizmowi składania na stole podającym zespół tnący jest węższy o 45 cm bez pogorszenia jego funkcjonalności.

Rotor rębaka jest w zależności od potrzeby wyposażony w 6, 8 lub 12 noży. Odważniki wyrównawcze przy 6 lub 8 nożach zapewniają rotacyjnie symetryczny rozkład masy i umożliwiają płynne, spokojne i energooszczędne cięcie. Zmienna odległość stalnicy i duży wybór sit sprawiają, że Diamant ma uniwersalne zastosowanie. Automatyczne składanie stalnicy zapobiega uszkodzeniom, gdy obcy materiał (taki jak żelazo) dostanie się do zespołu tnącego. Części zużywające się są wykonane z HARDOX, aby zminimalizować przerwy konserwacyjne i koszty konserwacji.

Wieża wyrzutowa, którą można obrócić o 240 stopni i regulować jej wysokość o 3,1 m, pozwala na łatwą logistykę podczas transportu zrębków. Wydłużony kąt obrotu wieży wyrzutowej umożliwia niemal dowolne pozycjonowanie pojazdów transportujących.  Nowością w Diamant jest możliwość wyrzucenia ponad kabiną. Oczywiście pojazdy transportujące mogą być również napełniane bocznie i nad pomieszczeniem silnika. Ta różnorodność pozycjonowania umożliwia jednoczesne użycie wielu pojazdów do transportu. Skrócenie czasów bezczynności podczas manewrowania dodatkowo zwiększa skuteczność rąbania.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Wszystko co musisz wiedzieć o prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego w pigułce! Wykaz środków oraz nawozów do ekologii!

Minister przygotował projekt ustawy! Umowy kontraktacyjne i ceny referencyjne.