w

Przygniecenie dwóch osób przez platformę do zrywania jabłek

16 października 2023 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o osobie przygniecionej przez ciągnik rolniczy w miejscowości Trzebiesławice. Do zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Sandomierza oraz OSP Łoniów i Suliszów.

Po przyjeździe zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na zakręcie doszło do przewrócenia się platformy do zrywu jabłek. Dwie pracownice będące na platformie zostały przygniecione. Osoby postronne i świadkowie zdarzenia uwolniły obie osoby przed przybyciem zastępów.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w ciągniku i stabilizacji wywróconej platformy. Jednocześnie strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Kobiety zostały przekazana przybyłym na miejsce ambulansom i przewiezione do szpitala  w Sandomierzu i Tarnobrzegu. Dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Policja.

źródło: KPPSP Sandomierz/ gov.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadownik spod Sochaczewa w tarapatach. „Do czwartku mam czas”

Przestępczy skup m. in. jabłek. Spółka nie regulowała faktur za owoce.