w

Przy umowie o pomocy przy zbiorach nie obowiązuje minimalna stawka godzinowa!

Pomoc przy zbiorach nie jest formą zatrudnienia w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy. Umowa zawierana jest pomiędzy pomocnikiem a rolnikiem, który prowadzi uprawę chmielu, owoców, warzyw, tytoniu, ziół i roślin zielarskich, określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) – czytamy na kadry.infor.pl

Pomoc przy zbiorach może być świadczona przez jednego pomocnika maksymalnie przez 180 dni w ciągu roku kalendarzowego. Nawet w przypadku zawarcia kilku umów na rzecz różnych rolników, łączny czas pomocy nie może przekroczyć tego wymiaru.

Strony umowy mogą określić wynagrodzenie należne pomocnikowi w różny sposób, np. poprzez określenie stawki godzinowej, stawki dziennej albo wynagrodzenia za cały okres świadczenia pomocy przy zbiorach. Należy pamiętać, że w przypadku umowy o pomocy przy zbiorach nie obowiązuje minimalna stawka godzinowa. Strony ustalają tę stawkę indywidualnie.

Przy umowie o pomocy przy zbiorach nie obowiązuje minimalna stawka godzinowa czyli w 2021 r. jest to 18,30 zł brutto i 13,37 zł netto.

Czytaj więcej …

źródło: kadry.infor.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POJAWIŁ SIĘ – Tarcznik niszczyciel!

Jabłka z naczepy wysypane na drodze – kierowca miał blisko promil alkoholu