w

Przez kraj przeszła fala marznących opadów

Marznące opady i gołoledź powodują, że na drogach i chodnikach jest naprawdę ślisko. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia – obowiązują w poniedziałek i wtorek.

„W najbliższym czasie opady będą się jeszcze utrzymywać, powodując gołoledź i znacznie pogarszając warunki na drogach” – podało IMGW.

Przez kraj przeszła fala marznących opadów

„W wielu miejscach chodniki mogą wyglądać jak ten ze zdjęcia (Warszawa), bądźcie ostrożni” – podano.

Wcześniej podobna sytuacja wystąpiła na zachodzie kraju. W niedziele wieczorem w mediach społecznościowych IMGW pojawiło się ostrzeżenie dla woj. łódzkiego i opolskiego oraz wschodnich części woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego.

 

Miejscami skala problemów komunikacyjnych jest naprawdę duża. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaapelował do dyrektorów, aby „z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach”.

„Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach” – zapewnił.

Pogoda: We wtorek pochmurnie

Synoptycy wskazują, że w dalszej części dnia, w zdecydowanej większości kraju będzie pochmurnie. Słupki rtęci będą się wahały od 0 do 7 stopni Celsjusza. „Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południowym wschodzie początkowo do 70 km/h. W górach porywy do 80 km/h” – podało IMGW.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Miał węglowy dla producentów rolnych. Druga transza naboru do 20 stycznia

Wypłata wsparcia dla rodzin rolniczych, które poniosły straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi