w

Przez kraj przeszła fala marznących opadów

Marznące opady i gołoledź powodują, że na drogach i chodnikach jest naprawdę ślisko. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia – obowiązują w poniedziałek i wtorek.

„W najbliższym czasie opady będą się jeszcze utrzymywać, powodując gołoledź i znacznie pogarszając warunki na drogach” – podało IMGW.

Przez kraj przeszła fala marznących opadów

„W wielu miejscach chodniki mogą wyglądać jak ten ze zdjęcia (Warszawa), bądźcie ostrożni” – podano.

Wcześniej podobna sytuacja wystąpiła na zachodzie kraju. W niedziele wieczorem w mediach społecznościowych IMGW pojawiło się ostrzeżenie dla woj. łódzkiego i opolskiego oraz wschodnich części woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego.

 

Miejscami skala problemów komunikacyjnych jest naprawdę duża. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaapelował do dyrektorów, aby „z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach”.

„Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach” – zapewnił.

Pogoda: We wtorek pochmurnie

Synoptycy wskazują, że w dalszej części dnia, w zdecydowanej większości kraju będzie pochmurnie. Słupki rtęci będą się wahały od 0 do 7 stopni Celsjusza. „Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na południowym wschodzie początkowo do 70 km/h. W górach porywy do 80 km/h” – podało IMGW.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miał węglowy dla producentów rolnych. Druga transza naboru do 20 stycznia

Wypłata wsparcia dla rodzin rolniczych, które poniosły straty spowodowane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi