w

Powrotu mrozu i wystąpienia opadów śniegu

Długo słoneczną pogodą się nie nacieszymy, bo nadciąga załamanie pogody, a wraz z nim obfite deszcze, śnieżyce, porywisty wiatr i wahania temperatury.

Pogoda w piątek (29.12) podzieli nasz kraj na chmurną i deszczową północ oraz dość słoneczne południe. Mimo, że wciąż będzie mocno wiać, to jednak temperatura wzrośnie. Termometry wskażą od 5 stopni na północnym wschodzie do 11-12 stopni na południu.

Sobota (30.12) zapowiada się bardzo nieprzyjemnie. Musimy się liczyć z przeważającym zachmurzeniem i dość obfitymi opadami deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Po opadach na południu kraju zacznie się rozpogadzać. Temperatura nadal wysoka.

Prognoza pogody na sobotę.

Prognoza na Sylwestra (31.12) poprawiła się, ale nie dla wszystkich regionów. Rano deszcz ze śniegiem i śnieg popada na północnym wschodzie, poza tym w ciągu dnia zanikające rozpogodzenia i przejaśnienia. Od 3 do 10 stopni.

Prognoza pogody na niedzielę.

W noc sylwestrowo-noworoczną opady deszczu możliwe niemal w całym kraju. Najmocniej padać będzie na południu. Ciepła noc, do rana nie będzie mniej niż od 2 stopni na północnym wschodzie do 8 stopni na zachodzie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pierwsze dni przyszłego roku z systematycznym ochłodzeniem aż do powrotu mrozu i wystąpienia opadów śniegu, niewykluczone, że tym razem na dłużej.

Źródło: TwojaPogoda.pl

 

UDOSTĘPNIJ

Pieniądze dla poszkodowanych sadowników, plantatorów truskawek lub krzewów owocowych

Na obecną chwilę sadownictwo nie jest takie dochodowe jak chociażby w latach 90