w

Posmakuj jagody kamczackiej na jej plantacji

27 plantacji w całej Polsce zaprasza by poznać i posmakować jej owoców. Zawsze w terminie jaki wyznacza wegetacja. Pierwsze plantacje otworzą swoje podwoje już 13-14 czerwca, a kolejne tydzień później 20-21. Każdorazowo w weekend, sobota i niedziela, w godzinach 10:00-17:00. Zapewniamy możliwość wejścia i zobaczenia jak wygląda plantacja, kupienia owoców i/lub przetworów oraz zebrania owoców samemu.

polska_kamczacka.jpg
Weekend to unikalna oferta degustacji i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dla rodziców to możliwość pokazania dzieciom jak uprawiane są te superowoce i jacy ciekawi ludzie się tym zajmują. Dla chętnych to możliwość spróbowania jak to jest zbierać owoce. Tej ciekawej i dobrze płatnej pracy będzie w całej Polsce, przez najbliższy kwartał, bardzo dużo. Zapraszamy na plantacje w całej Polsce!
– „Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej” to inicjatywa promująca mało jeszcze znany, lecz nietuzinkowy owoc. Właściwości zdrowotne jagody kamczackiej to jej niepodważalny atut. Dla mnie zadziwiające są również możliwości jakie daje w kuchni: zaczynając od dżemów i nalewek, kończąc na nieograniczonych wręcz możliwościach zastosowania w deserach. Polecam szczególnie sernik przełożony konfiturą z jagody – rekomenduje Jan Krzywda, jeden z współtwórców zaproszenia, Gospodarstwo rolne Mieczysław Krzywda, Michałów Drugi, gmina Opatówek, Wielkopolska.
Zapraszamy miłośników ciekawych smaków i zmęczonych pracą i nauką w domu. Szczególnie serdecznie rodziców poszukujących zdrowych produktów i pomysłów na to jak mogą one zafunkcjonować w codziennej diecie. To co produkujemy dla wielu może stać się symbolem zdrowego stylu życia.

Mapa Czerwca na plantacjach jagody kamczackiej

Na mapie poniżej, w porządku alfabetycznym: Białopole, Bożatki, Chrzanowo, Dąbrowa Białostocka, Dąbrowica, Dębowo, Izabelmont, Katarzynów, Koło, Krasnopol, Lublin, Michałów Drugi, Modliborzyce, Mokra Prawa, Muniakowice, Nowa Wieś, Opole Lubelskie, Palczew, Piłatka, Podlesie, Przegaliny Duże, Romanówka, Sobki, Sosnowica, Szarek, Szewna i Zaścianki.
Plantacje oznaczone okręgiem, np. Koło czy Nowa Wieś, zapraszają 13-14/06.
Pełne kółka oznaczają zaproszenie, np. Chrzanowo, na weekend 20-21/06.
mapa-jagoda-kamczacka_mapa_terminy finał 27.jpg
Szczegóły ofert przygotowanych na 27 plantacji można zobaczyć – tutaj

Plantatorzy przygotowali ciekawą formę edukacji

W czerwcu plantatorzy kamczackiej zaprezentują swoje plantacje, walory owocu i przetworów. W trakcie zbiorów będą mieli  do dyspozycji wszystkie social media kampanii Czas na polskie superowoce! Każdego dnia inna osoba otrzyma przywilej reprezentowania całej kamczackiej społeczności. Nazwaliśmy to #HaskapChallenge.
Zadeklarowane tematy edukacji: jak wygląda sezon, atrakcyjność smakowa, odmiany, zakupy – na co zwrócić uwagę kupując owoce? Idea mrożenia, dostępne przez cały rok przetwory. Historia ostatnich 20 lat, odpowiedź na pytanie skąd kamczacka jagoda w Polsce, jak to się stało, że polscy plantatorzy – pionierzy nadali kierunek uprawie towarowej w Europie i może nawet na świecie. Będą dietetycy, kucharze, lodziarze, a nawet Koło Gospodyń Wiejskich. Poznamy jagodę chyba z każdej możliwej strony.
Oto kalendarz promocji jagody kamczackiej. Kamczatkę zaprezentują:
 • 10/06 plantacja „Zdrowe Jagody– Piotr Poseł, Nowa Wieś k. Skały. Dlaczego dorośli i dzieci lubią owoce jagody kamczackiej?
 • 11/06 Plantin, Tadeusz Kusibab – od kultur in-vitro do owocu!
 • 12/06 Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy – „Kamczatka – smaczna i zdrowawarsztaty kulinarne z dziećmi w Leśniczówka Paryż – Gospodarstwo Ogrodnicze Krupińscy, Krupińscy.com
 • 13-14/06 Weekend na plantacjach jagody kamczackiej
 • 15/06 jagodę pokaże Manufaktura Jagodowa – Gospodarstwo Jacek i Marzena Grabowscy we współpracy z Kołem Gospodyń
 • 16/06 Jagodowe pole – Ewelina i Marek Pielaszkiewicz
 • 17/06 Bluehaskap, Anna Litwin – zobaczymy film o możliwościach przetworzenia jagody, zobaczymy różne przetwory.
 • 18/06 Mariusz Pelcjeden dzień z życia ekologicznej plantacji jagody kamczackiej
 • 19/06 Jagodowe Marzenie Gospodarstwo Rolne Małgorzata Siłakowska – jagoda kamczacka w codziennej diecie i w przepisach kulinarnych
 • 20-21/06 Weekend na plantacjach jagody kamczackiej
 • 20/06 Nutracevit dlaczego produkty z jagody kamczackiej zdobywają świat
 • 21/06 Michał Lewandowski, plantacja jagody kamczackiej, Opole Lubelskie – pyszne i zdrowe lody we współpracy z lodziarnią.

informacja prasowa

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Idared 65+ w cenie 4,00 zł/kg!

Gmina Goszczyn: wnioski o szacowanie szkód w wyniku opadu gradu