w

Pomoc klęskowa – korzystne zmiany w zasadach naboru

Zgodnie z zapowiedzią wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka termin naboru wniosków o wsparcie dla rodzin rolniczych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z wystąpieniem w 2022 r. niekorzystnych zjawisk atmosferycznych został wydłużony do 30 listopada br.

Przepisy zmieniające warunki udzielania tej pomocy dziś weszły w życie.

Inne zmiany

Na mocy znowelizowanych przepisów oprócz wydłużenia terminu składania wniosków wprowadzona została także możliwość uznania innych niż kopie faktur dokumentów, na podstawie których wnioskodawca może wykazać sprzedaż produktów rolnych ze swojego gospodarstwa. Mogą to być również umowy sprzedaży, rachunki lub oświadczenia rolnika o dokonaniu takiej sprzedaży.

Zwiększone zostały również, z 450 mln zł do 600 mln zł, środki na realizację tej pomocy.

Obowiązkowe dołączenie dokumentów

Producenci rolni, którzy złożyli już wnioski o pomoc do biur powiatowych ARiMR, zobowiązani są dołączyć kopie  dokumentów potwierdzających sprzedaż do 30 listopada br. W przeciwnym razie, wnioski te będą odrzucone, a pomoc nie zostanie przyznana.

Więcej informacji

Szczegółowe informacje o warunkach ubiegania się o pomoc i dokumenty dostępne są na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-dla-rodzin-w-zwiazku-z-niekorzystnymi-warunkami-atmosferycznymi-w-2022-r2.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wsparcie dla rolnictwa ekologicznego

Stawki za cięcie mechaniczne sadu