w

Polskie produkty pod lupą: Brygady Tygrysa w akcji!

W trosce o polskich konsumentów i uczciwą konkurencję, ruszyły szeroko zakrojone kontrole pochodzenia żywności. „Brygady Tygrysa”, jak je roboczo nazwał wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak, działają na rynkach hurtowych, w sklepach i supermarketach w całym kraju.

Celem akcji jest wyeliminowanie z rynku produktów podszywających się pod polskie, a tak naprawdę pochodzących z zagranicy. Szczególną uwagę zwrócono na ziemniaki i czereśnie, gdzie proceder ten jest szczególnie nagminny.

W trakcie kontroli inspektorzy sprawdzają m.in.:

  • Dokumentację pochodzenia towaru
  • Oznaczenia produktów
  • Warunki przechowywania

Wiceminister Kołodziejczak podkreśla, że kontrole te mają na celu ochronę polskich konsumentów, którzy powinni mieć pewność, że kupują produkty polskie, a nie zagraniczne. Dodatkowo, akcja ma na celu zapewnienie równych szans dla polskich producentów żywności.

Brygady Tygrysa nie tylko kontrolują, ale też informują i edukują. Konsumenci mogą dowiedzieć się, jak rozpoznać polskie produkty i gdzie zgłaszać nieprawidłowości.

Oprócz kontroli, wicepremier Kołodziejczak podjął również inne działania mające na celu ochronę polskich produktów. Wystąpił do unijnej komisarz Stelli Kyriakides z prośbą o przyspieszenie procedury zniesienia ograniczeń w eksporcie polskich ziemniaków. Podkreślił również, że walka z bakteriozą ziemniaka w Polsce jest na wysokim poziomie, a wyniki badań wskazują na najniższy poziom porażenia ziemniaków od 20 lat.

Akcja „Brygady Tygrysa” to ważny krok w walce o uczciwy rynek żywności i ochronę polskich produktów.Konsumenci mogą być pewni, że rząd dba o ich interesy i zapewnia im dostęp do produktów wysokiej jakości.

UDOSTĘPNIJ

Znaczenie i przyszłość rolnictwa ekologicznego

Ceny truskawek na rynkach hurtowych – 23 maj 2024r.