w

Polskie jabłka utknęły w porcie w Aleksandrii. Prezydent interweniuje

Poprosiłem premiera Egiptu o rozwiązanie problemu kontenerów z polskimi jabłkami, które utknęły w porcie na skutek zmiany przepisów – powiedział w Kairze Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Egipcie. Rozmówcami są m.in. prezydent tego kraju Abd al-Fattah as-Sisi oraz premier Mustafa Madbuli.

To pierwsza wizyta polskiej głowy państwa w tym kraju od 1992 roku. Polski prezydent podkreślił, że wierzy w to, że wizyta „rozpoczyna nową erę wzajemnych stosunków”.

Jednym z głównym tematów rozmów przywódców jest kryzys żywnościowy spowodowany zablokowaniem ukraińskich portów przez wojska rosyjskie. Przedmiotem rozmów są także sankcje UE na Rosję.


We wtorek prezydent zwrócił uwagę na jedną ze szczegółowych kwestii. Otóż pojawił się problem z kontenerami z polskimi jabłkami, które utknęły w porcie w Aleksandrii na skutek zmiany przepisów.

Rozmawiałem z panem premierem na temat bardzo ważnego problemu, który zgłosili mi polscy sadownicy, dosłownie kilka dni temu. W porcie a Aleksandrii kilkaset kontenerów z jabłkami z Polski na skutek zmian przepisów w Egipcie stoi i nie mogło zostać do tej pory odprawione. Poprosiłem pana premiera i panią minister, która jest odpowiedzialna w Egipcie za te sprawy, aby znaleźć rozwiązanie tej kwestii, mam nadzieję, że to rozwiązanie w najbliższym czasie się znajdzie – przekazał polski prezydent.

  • źródło: dorzeczy.pl / prezydent.pl foto: prezydent.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

43,56% limitu wykorzystane z puli jabłek objętych wsparciem

Nowe kwoty w świadczeniach emerytalno – rentowych