w

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali prezesa spółki, która skupowała jabłka nie płacąc

Policjanci z grójeckiej komendy zatrzymali prezesa spółki, która skupowała jabłka nie płacąc sprzedawcom za owoce. Mężczyzna oszukał 23 osoby na łączną kwotę blisko 700 tysięcy złotych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Pierwsze sygnały o nadużyciach finansowych dotarły do grójeckich policjantów na początku 2023 r. Sprawą zajęli się policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Przestępczy proceder trwał od października 2022 roku. Z ustaleń wynika, że spółka której prezesem jest 45-letni mieszkaniec gminy Grójec zajmowała się obrotem jabłkami dostarczanymi przez sadowników. Owoce skupowano na terenie powiatu grójeckiego, rawskiego, żyrardowskiego i kozienickiego. Deklarowano sprzedawcom zapłatę za owoce w późniejszym terminie, jednak pieniądze nigdy do nich nie docierały. Oszukano 23 osoby na kwotę blisko 700 tysięcy złotych.

Skrupulatna praca policjantów pozwoliła na przedstawienie prokuratorowi 23 zarzutów prezesowi firmy. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące.

Prowadzona przez grójeckich śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: POLICJA

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Robert Telus: Musimy przygotować programy na różne kryzysy

Spadnie od 30 do 70 litrów deszczu na metr kwadratowy ziemi