w

Pogoda: Wracają upały, a razem z nimi gwałtowne burze.

– We wtorek zacznie się zmieniać pogoda. Powrócą upały i w konsekwencji gwałtowniejsze zjawiska w tym burze – przekazał synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mateusz Barczyk

Jak prognozuje synoptyk, „przyjemna temperatura utrzyma się jeszcze tylko na Podlasiu, na Suwalszczyźnie i nad morzem i to tylko nad wschodnim wybrzeżem”. Na Helu będzie około 23 stopni, a w Suwałkach 26 stopni Celsjusza.

W centrum temperatura poszybuje do 29 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie, szczególnie w jego południowej części. – Tam pojawią się upały trzydziesto- i więcej stopniowe – powiedział Mateusz Barczyk. Najwyższą temperaturę, około 32 stopni pokażą termometry na ziemi lubuskiej.

Nad Polskę wrócą burze. Jak prognozuje Barczyk „powinny pojawić się wzdłuż naszej południowej granicy z Czechami i Słowacją oraz na ziemi lubuskiej”. Będą to gwałtowne, lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu i możliwym gradem. – Nawet kilkucentymetrowej średnicy – dodał synoptyk.

Porywy wiatru podczas burz mogą osiągać miejscami nawet 90 km/h. Gwałtowne zjawiska będą występować raczej późnym popołudniem, wieczorem i w nocy.

źródło: https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2764030,Wracaja-upaly-a-razem-z-nimi-gwaltowne-burze-Sprawdz-prognoze-pogody

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prezydent odwiedził sady dotknięte gradem. Czy sadownicy będą mogli liczyć na pomoc Andrzeja Dudy?

…żar może rozlać się z nieba, a temperatury sięgną nawet 40 st. Celsjusza!