w

Pogoda w czwartek. Padną historyczne rekordy temperatury! Termometry wskażą aż 20 stopni!

Pogoda w czwartek nie przestanie nas zaskakiwać. Padnie kolejny rekord temperatury dla lutego – miejscami termometry wskażą aż 20 stopni. Wciąż w niektórych miejscach w kraju obowiązują jednak ostrzeżenia przed lokalnymi powodziami i podtopieniami.

Pogoda w czwartek przywita nas nie tylko prawdziwie wiosenną aurą, ale również rekordowym ciepłem o tej porze roku!

IMGW podaje prognozę na dziś.

– W czwartek w całym kraju będzie dużo słońca – poinformował Polską Agencję synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak. Temperatura w niektórych miejscach może wynieść nawet do 20 stopni Celsjusza. Synoptyk IMGW przekazał, że w czwartek w całym kraju będzie dużo słońca. – Jedynie na północnym wschodzie nieco więcej chmur. Tam przez dużą część dnia może się utrzymywać zachmurzenie duże – powiedział Kamil Walczak. Wskazał, że w czwartek rano w dolinach rzecznych tj. wzdłuż doliny Wisły oraz na północy kraju mogą utrzymywać się mgły ograniczające widzialność do 100-200 metrów. – W ciągu dnia te mgły będą zanikać i również w tych rejonach będzie później pogodnie – tłumaczył.

Temperatura maksymalna będzie wysoka. Od 9 do 10 stopni na północnym wchodzie do nawet 19-20 stopni Celsjusza na krańcach południowo-zachodnich – wyjawił. – Nieco chłodniej może być w rejonie Zatoki Gdańskiej. Tam około 8 stopni Celsjusza – podał. Dodał, że wiatr będzie na ogół słaby, południowy i południowo-zachodni.

„Bomba ciepła” w Polsce i dwucyfrowe temperatury. To koniec zimy?
Wciąż jednak obowiązują ostrzeżenia przed gwałtowną odwilżą – w niektórych miejscach intensywne roztopy mogą doprowadzić do powodzi i lokalnych podtopień. Zagrożone są wschodnie i północne części kraju, a także tereny górzyste. Należy spodziewać się również dalszego wzbierania poziomu wód w rzekach, które miejscami będą przekraczać stany ostrzegawcze i alarmowe. Dotyczy to przede wszystkim północno-wschodniej części Polski.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW
ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 25.02.2021

ℹ Sytuacja baryczna dla Polski
Polska…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Środa, 24 lutego 2021

 

źródło: RadioZET.pl/PAP/TwojaPogoda.pl/IMGW

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Co dalej z kaptanem?

Gdzie zgłosić INTEGROWANĄ PRODUKCJE ROLNĄ?