w

Pogoda na piątek: opady śniegu!

IMGW wydał w czwartek wieczorem ostrzeżenia przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu. „Szklanka” na drogach utrzymała się przez noc i potrwa do godz. 9 rano w całej Polsce – alerty wydano dla wszystkich, 16 województw.

PROGNOZA POGODY DLA REGIONÓW ważna od godz. 06.00 do 20.00 dnia 05.03.2021 ⚫️ Sytuacja baryczna dla Polski Nad…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Czwartek, 4 marca 2021

Pogoda w piątek będzie oznaczała duże zachmurzenia na południu i południowym wschodzie, ale pojawią się również rozpogodzenia. Przewiduje się opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 8 cm, a w Karpatach do 13 cm. Najdłużej alerty „śnieżne” utrzymają się w Karpatach – do godz. 17 w piątek.

W centrum i na północy utrzyma się zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Również może popadać śnieg, a na zachodzie deszcz ze śniegiem. Na krańcach północnych lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Temperatura maksymalna wyniesie na zachodzie do 4 st. C; najchłodniej będzie w rejonach podgórskich – od -2 st. C do „zera”. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północny i północno-zachodni. terenie objętym ostrzeżeniami przed oblodzeniem IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Na przeważającym obszarze alerty obowiązują do godz. 9 w piątek.

RadioZET.pl/IMGW

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Od 29 marca wnioski o pomoc w ramach działania „Współpraca” na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw.

Ile kosztują drzewka jabłoni na wiosnę 2021 roku w szkółce?