w

Pogoda: Będzie nie tylko bardzo wietrznie, ale też mokro.

default

Nad Polską szaleje w poniedziałek wichura, która łamie drzewa, zrywa dachy i powoduje masowe awarie prądu. W których godzinach powieje najmocniej i kiedy się uspokoi? Sprawdź szczegółową prognozę i ostrzeżenia.

Poniedziałek (5.02) minie pod znakiem bardzo niebezpiecznej pogody związanej z cyklonem o wdzięcznym imieniu Nadzieja (Nadine) znad zachodniej Rosji. Przyniesie on wichurę z porywami wiatru osiągającymi do 70-90 km/h, a lokalnie podczas burz nawet do 100 km/h.

Najmocniej wiać będzie między porankiem a wczesnym popołudniem. Wiatr zacznie słabnąć dopiero późnym popołudniem, najszybciej na północy i wschodzie. Na zachodzie i południu prędkość wiatru zmniejszy się tylko do 50-60 km/h i na tym poziomie pozostanie do godzin nocnych.

Będzie nie tylko bardzo wietrznie, ale też mokro. W pierwszej połowie dnia ciągłe, miejscami obfite deszcze spodziewane są na zachodzie i południu kraju, a na pozostałym obszarze padać będzie przelotnie, głównie deszcz, jednak na północnym wschodzie także deszcz ze śniegiem.

W drugiej połowie dnia ciągłe, silne deszcze, na północnym zachodzie, w centrum, na południu i południowym wschodzie. Wieczorem i w nocy deszcze przesuną się na północ i wschód kraju.

Prognoza pogody na poniedziałek.
W pasie od Pomorza Gdańskiego po Podlasie możliwe zawieje śnieżne, ograniczające widoczność poniżej 100 metrów. Przez całą noc spadnie tam do 5-10 centymetrów śniegu.

Unikajmy przebywania w pobliżu drzew, tablic reklamowych, słupów i linii energetycznych oraz wszelkich przedmiotów i konstrukcji, które może przewrócić lub porwać wiatr. Trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym i kolejowym oraz przerwami w dostawach prądu.

Mimo, że będzie deszczowo i wietrznie, to jednak nietypowo ciepło. Termometry pokażą od 2 stopni na północnym wschodzie przez 7-9 stopni na większym obszarze do 10-12 stopni na południu kraju. Z powodu wichury odczuwalnie będzie jednak o kilka stopni mniej.

Niestety, we wtorek (6.02) wiatr się nie uspokoi. Niemal w całym kraju porywy wiatru nadal mogą osiągać do 60-80 km/h, a lokalnie powyżej. Dopiero w środę (7.02) po południu, najpierw na północy, a następnie na południu kraju wiatr osłabnie na dobre.

Prognoza pogody na wtorek.
Wtorek (6.02) w północnej połowie kraju przyniesie ciągłe, obfite deszcze, a na północnym wschodzie deszcz ze śniegiem i śnieg, który spowoduje przyrost pokrywy śnieżnej nawet do 10-15 centymetrów. Temperatura nadal wysoka, od 8 do 10 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Kluczowym kryterium w nawożeniu jest temperatura

Ceny jabłek na rynku hurtowym – 5 lutego