w , ,

Piros na rynku hurtowym

Na Rynku Hurtowym w Broniszach z dnia na dzień przybywa coraz więcej letnich odmian jabłek. Do pierwszych letnich odmian dołączył już Piros.

Piros – to najpopularniejsza letnia odmiana jabłek. Jest krzyżówką odmian Helios i Apollo, została wyhodowana w Niemczech, w 1963 roku. Jabłoń ta rośnie średnio silnie. Nadaje się do formowania. Jest odmianą obcopylną i dobrze rośnie z innymi odmianami jabłoni tzw. zapylaczami jak James Grive, Discovery, Oliwka Żółta czy Gala Must. Piros jest typową odmianą deserową. Owoce ma średniej wielkości do dużych. Bardzo smaczne, soczyste, kruche o słodko-kwaśnym miąższu.

Na początku sezonu 2019 cena Pirosa kształtowała się na poziomie od 3,00 do 3,33 złotych za kilogram. W sezonie 2020 początkowa cena była znacznie wyższa od tej w 2019 i wynosiła od 4,00 do 5,00 złotych za kilogram, następnie wraz z wzrostem podaży cena spadła do około 3,50 złotych za kilogram. W 2021 roku pierwszy Piros na rynku hurtowym Bronisze nie cieszy cię dużym zyskiem i kosztował od 2,50 do 3,00 złotych za kilogram.

Na początku sierpnia 2022 roku odmiana Piros pojawiła się na Rynku Hurtowym w Broniszach. Za kilogram tych jabłek zapłacimy od 2,00 do 2,50 złotych. 

Pozostałe odmiany jabłek dostępne na rynku hurtowym Bronisze kosztują:

foto: https://www.bronisze.com.pl/pl/
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontrole sprzedających borówki na rynku hurtowym

Zbiory wiśni – to początek, czy koniec zbiorów ?