w

Pierwszy raz na Targach TSW – Konferencja Maszynowa! Zobacz program!

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, największego wydarzenia targowo-konferencyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej dla producentów owoców i warzyw!

Na powierzchni 28 tys. m² wystawców zaprezentuje bogatą ofertę m.in.: maszyn używanych w ogrodnictwie a także do sortowania oraz pakowania owoców i warzyw, innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin oraz rozwiązań wspierających produkcję ogrodniczą. Obecni będą też producenci materiału szkółkarskiego oraz przedsiębiorstwa handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Na targach Sadownictwa i Warzywnictwa 2024, podczas Konferencji Maszynowej Adam Ekielski z SGGW opowie o kombajnach i automatach do zbierania owoców i warzyw, czujnikach sprawdzania ich dojrzałości i wykorzystywanych do selektywnej zbiórki owoców oraz o systemach zdalnego monitoringu upraw, czyli o internecie. Przedstawi rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w kombajnach do zbioru owoców miękkich z uwzględnieniem ograniczenia ich uszkodzeń i wydłużenia czasu przechowywania zebranych owoców no. przez szokowe schłodzenie. Omówi czujniki: dotykowe (sensory piezzo, ciśnieniowe pneumatyczne, hydrauliczne) i bezdotykowe (światłem odbitym, przenikanie światła, analiza obrazu) oraz systemy bezdotykowe wielospektralne: odbiciowe i transparentne (X-ray), systemy przekazywania informacji wykorzystujące sieć WLAN, GSM i systemy identyfikacji: RFiD.

Weź udział w TSW 2024 konferencji maszynowej i poznaj przełomowe technologie w sadownictwie! Eksperci z branży zaprezentują najnowsze osiągnięcia w automatyzacji zbiorów.

Program konferencji na https://tsw.pl/a/konferencje-2024
TSW to największa w Polsce impreza branżowa dla producentów owoców i warzyw dająca możliwość poznania innowacyjnych technologii i najświeższej wiedzy praktycznej z branży ogrodniczej. Udział w Targach biorą firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw.  Obecni są producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie. Istotną częścią TSW są konferencje branżowe, podczas których odbywają się wykłady polskich i zagranicznych specjalistów – zarówno naukowców, jak i praktyków.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRUS: Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń

Ceny jabłek przemysłowych stabilne na początku grudnia