w , ,

Pierwsze zabiegi siarkowe – czy zwalczają mączniaka?

Zarodnikowanie grzyba powodującego mączniaka występuje w fazie mysich uszek oraz zielonego pąka. Zarodniki pojawiają się na tkankach zielonych.  W sadach w fazie pękania pąków presja ze strony zarodników nie występuje w dużej skali.

Siarka działa zapobiegawczo i jest łatwo zmywalna przez deszcze. Dawka do stosowania to od 3 kg/ha do 6 kg/ha – czym cieplej tym mniej siarki stosujemy.

Czy siarka zwalczy mączniaka prawdziwego ?

  • Siarka działa zapobiegawczo (działa ochronnie) na mączniaka ale nie wyniszczająco
  • Ogranicza również występowanie szpecieli
  • Należy stosować systematycznie… niekoniecznie w najwyższych dawkach

Siarka to siarka … Czy to jest siarkol, tiotar czy inna siarka to jest tylko i wyłącznie siarka. – Jej forma ma jedynie wpływ na wygodę podawania do opryskiwacza i odmierzanie.

Jak zwalczać mączniaka prawdziwego?

Jedyną skuteczną metodą zwalczania mączniak jest zastosowanie środków ochrony roślin. Dawki i terminy stosowania preparatów do zwalczania mączniaka podane są na opakowaniach oraz na instrukcji-etykiecie stosowania. Porażone przez mączniaka części roślin (pędy, owoce, liście) należy usuwać i palić.
Czytaj również:

Olej parafinowy – kiedy stosujemy?

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone na etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych na etykiecie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 tysięce obywateli Ukrainy kilometr przed przejściem granicznym

Genialny pomysł rolników i pośredników z targowiska w Żyrardowie! Koronawirus i Sanepid nie stanowią problemu