w

Oszukują ludzi na czereśniach i truskawkach!

Inspektorzy Inspekcji Handlowej Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w Szczecinie przeprowadzili kontrolę świeżych owoców i warzyw na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Handlowego ROLHURT w Przecławiu.

Niestety, podczas kontroli wykryto szereg nieprawidłowości:

  • Czereśnie: Brak jakichkolwiek oznaczeń. Konsumenci nie mieli możliwości identyfikacji pochodzenia, odmiany,ani daty przydatności do spożycia tych owoców.
  • Truskawka: Podobnie jak w przypadku czereśni, truskawki również nie posiadały żadnych oznaczeń. Brakowało informacji o pochodzeniu, odmianie i dacie przydatności do spożycia.

Brak oznakowania owoców i warzyw stanowi poważne naruszenie przepisów prawa. Konsumenci mają prawo do rzetelnej informacji o produkcie, który kupują. Bez odpowiednich oznaczeń nie mogą dokonać świadomych wyborów zakupowych, a także nie mają możliwości zweryfikowania świeżości i jakości produktów.

Inspektorzy IJHARS poinformowali o stwierdzonych nieprawidłowościach zarząd ROLHURT. Ponadto wszczęto postępowanie administracyjne w celu wyjaśnienia sprawy i ukarania osoby odpowiedzialnej za brak oznakowania owoców i warzyw.

Przypominamy, że przy zakupie świeżych owoców i warzyw należy zawsze zwracać uwagę na ich oznakowanie.Informacje o pochodzeniu, odmianie i dacie przydatności do spożycia są niezwykle ważne i pozwalają na dokonanie świadomych wyborów zakupowych.

Jeśli podczas zakupów napotkacie na produkty nieoznaczone lub źle oznaczone, możecie zgłosić to do Inspekcji Handlowej.

UDOSTĘPNIJ

Do kiedy można sadzić drzewka? Czy można sadzić w czerwcu?

Jakie ceny truskawki na skupie przyniesie 28 maja?