w

Oszukanych kilkuset sadowników, straty są szacowane na blisko 12 milionów złotych !

O oszukanie 232 osób oskarżony został 51-letni mieszkaniec Sandomierza. Mężczyzna miał oszukiwać lokalnych sadowników – straty oszacowano na prawie 12 milionów złotych.

Kilkuletnia praca śledczych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pozwoli na doprowadzenie przed oblicze sądu 51-latka z Sandomierza. Mężczyzna odpowiedzialny jest za oszustwa finansowe dokonywane podczas obrotu owocami. Oszukanych zostało m. in. kilkuset sadowników, straty są szacowane na blisko 12 milionów złotych.

Pierwsze sygnały o nadużyciach śledczy dostawali w 2016 roku. Wyjaśnianiem sprawy i odnalezieniem winnego zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

– Sprawa dotyczyła 51-latka, który zajmował się obrotem jabłkami dostarczanymi przez lokalnych sadowników. Finansowe nadużycia i zaniedbania sprawiły, że na przestrzeni 2015 i 2016 roku pieniądze za owoce przestały trafiać do dostawców – informują policjanci. Wedle aktu oskarżenia, który trafił do sądu, oszukane zostały 232 osoby, zaś straty oszacowano na prawie 12 milionów złotych.

Źródło: KWP w Kielcach / echodnia.pl / stv.info

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pomoc suszowa: Pominięto rolników ryczałtowych,  rolników prowadzących sprzedaż bezpośrednią lub prowadzących działalność

Colletotrichum chrysophilum – nowy sprawca gorzkiej zgnilizny jabłek w Europie