w

Okradli sadownika

Jarocińska policja poszukuje sprawców, którzy okradli mężczyznę handlującego jabłkami przy ul. Al. Niepodległości w Jarocinie.

– Obcokrajowiec odciągnął mnie od samochodu. Pokazywał mi coś na telefonie. Za jabłka chciał mi dać wino, a w tym czasie drugi wskoczył na pakę i skradł kasetkę z pieniędzmi – opowiada Tomasz Wojtczak, poszkodowany sadownik dla portalu jarocinska.pl

Znany sprzedawca jabłek został okradziony w Jarocinie. Feralnego dnia pan Tomasz stracił cały utarg. Jak sam mówi pogoda nie była wtedy jego sprzymierzeńcem, padało. Za to klienci nie zawiedli i sprzedał bardzo dużo gruszek i soków. Niestety sadownikowi skradziono kasetkę z pieniędzmi. Po godzinie 18.00 podszedł do niego obcokrajowiec. Chciał kupić jabłka.

– Odciągnął mnie od samochodu. Zaczął mi pokazywać coś na telefonie. Nie rozumiał, ile te jabłka kosztują. Potem coś mówił, że za jabłka da mi wino. Włączał kalkulator na telefonie. Nie do końca rozumiałem, o co mu chodziło – opowiada Tomasz Wojtczak.

– W pewnym momencie dostał telefon na kogoś i od razu ruszył w długą. Uciekł. W tym czasie zorientowałem się, że coś jest nie tak – dodaje.

Sadownik wskoczył do samochodu. Niestety, w skrzyni ładunkowej nie było kasetki z pieniędzmi. Najprawdopodobniej sprawców było dwóch

Wtedy zorientował się, że został okradziony, a nieznany mu mężczyzna miał zapewne wspólnika.
– Jeden poszedł za przyczepkę, schował się, a ten drugi mnie zagadywał – dywaguje nasz rozmówca.

Z relacji sadownika wynika, że intruz przyszedł od centrum miasta i rozmawiał z nim chwilę. Sadownik stracił około 8 tys. zł. Informacja o przestępstwie błyskawicznie rozniosła się w mieście za sprawą klientów hodowcy.

Policja w Jarocinie potwierdza, że przyjęła zawiadomienie o przestępstwie. Jak poinformowała portal asp. sztab. Agnieszka Zaworska, funkcjonariusze pracują nad sprawą.

źródło: jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwój małych gospodarstw – przedłużony nabór ma się zakończyć 24 listopada

Zabiegi pozbiorcze w sadach – Arkadiusz Sławiński UPL