w

Około 200 tys. ton rocznie ma docelowo skupować firma Real, która kupiła upadłą spółkę „Owoc Sandomierski”

foto ilustracyjne ISTOCKPHOTO

Około 200 tys. ton rocznie – tyle owoców ma docelowo skupować w ciągu najbliższych 2-3 lat firma Real z Siedlec, która kupiła upadłą spółkę „Owoc Sandomierski” w Bilczy w gminie Obrazów. W ciągu niespełna dwóch miesięcy rozpocznie się rozlewanie soków, a potem uruchamiane będą kolejne branże, m.in produkcja przecierów i musów. 

Prezes zarządu Andrzej Gajowniczek zapowiada zacieśnienie współpracy z miejscowymi sadownikami, z którymi prowadzi interesy od wielu lat.

To jeden z trzech głównych obszarów w Polsce z największą produkcją sadowniczą. Po to kupiliśmy ten zakład, aby się rozwijać

– dodaje Andrzej Gajowniczek.

Firma Real to spółka rodzinna, z polskim kapitałem. Od wielu lat zajmuje się przetwórstwem owoców i warzyw. Jej produkty noszą nazwę „Owolovo”. To m.in. soki, musy i smoothie.

Myślę, że zakład w Bilczy będzie znaczący w polskiej produkcji przetwórstwa owoców i warzyw. Obecnie nasze zakłady przetwarzają ok. 8 proc. polskich jabłek, truskawek i wiśni, i to już jest bardzo dużo. Po uruchomieniu w pełni zakładu w gminie Obrazów, co potrwa około dwóch lat, myślę, że będziemy przerabiali już około 13 proc. polskiej produkcji

– dodał prezes Andrzej Gajowniczek.

Produkty firmy trafiają nie tylko na rynek krajowy, ale także do Niemiec, Holandii, Mongolii oraz Kazachstanu.

  • źródło: radio.kielce.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morawiecki: Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23 proc. na 8 proc.

Gloster przegrany na początku roku. Deser idzie na przemysł?