w

Ograniczenie importu owoców, koncentratów, mrożonek oraz miodu Z Ukrainy!

Poniżej zamieszczono stanowisko Walnego Zgromadzenia Lubelskiej Izby Rolniczej z dn. 30.10.2023 r. w sprawie rekompensat dla producentów owoców.

„Walne Zgromadzenie Lubelskiej Izby Rolniczej wnosi o podjęcie działań na rynku owoców mających na celu ograniczenie importu owoców i półproduktów owocowych, koncentratów, mrożonek oraz miodu Z Ukrainy. Otwarcie tranzytu przez nasz kraj umożliwił zalanie Polskiego rynku produktami kiepskiej jakości, które zawierają niedozwolone środki chemiczne. Jak wynika z bazy danych Komisji Europejskiej RASFF w tym roku służby zgłosiły 79 raportów o niedozwolonych substancjach w systemie wczesnego ostrzegania o żywności i paszy. Bezpośrednio niekorzystnie wpływa to na markę rodzimych produktów.

W dramatyczny sposób rozchwiany został rynek krajowy na zbyt owoców o półproduktów, co bezpośrednio przekłada się na tragiczną sytuację producentów owoców.

Wolne Zgromadzenie Lubelskiej Izby Rolniczej wnosi, aby wzorem rekompensat dla producentów zbóż wprowadzić rekompensaty dla producentów owoców i miodu.”

Prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Gustaw Jędrejek

  • źródło: lir.lublin.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych w dół – 11 listopada

Rozwój małych gospodarstw – przedłużony nabór ma się zakończyć 24 listopada